Dokáže tvoje koupelna zaujmout špičkové architekty?

Dokáže tvoje koupelna zaujmout špičkové architekty?

Studenti vysokých škol z České a Slovenské republiky, přihlašujte svoje návrhy koupelen do studentské soutěže Axor H2O story 2013. Vyhrát můžete prezentaci svého návrhu na prestižní přehlídce Designblok 2013 v Praze a týdenní stáž ve výrobním závodě značky Axor. Vaši práci budou hodnotit uznávaní architekti. Podívejte se blíže na proces jejich rozhodování v loňském ročníku Axor H2O story 2012.

V porotě, která rozhodla o vítězi prvního ročníku Axor H2O story 2012, zasedli významní čeští a slovenští architekti s bohatými zkušenostmi: Jaroslav Wertig (ČR), Jerry Koza (ČR), Rudolf Netík (ČR), Kalin Cakov (SR) a Viktor Šabík (SR). Názor vyhlašovatelů soutěže reprezentoval Manuel Züfle, manažer pro výrobky značky Axor, a Matej Šišolák z vydavatelství Jaga Media.

Odborná porota s předsedou Kalinem Cakovem posuzovala 41 předložených prací ve třech kolech. V prvním kolem měl každý ze sedmi porotců k dispozici 10 hlasů. Každé práci mohl udělit maximálně jeden hlas. Do druhého kola postoupil návrh, který získal alespoň jeden hlas. Ve druhém kole se o návrzích dlouho diskutovalo a do finále postoupily jenom ty, které získaly nadpoloviční většinu hlasů (alespoň 4).

Úlohou poroty bylo vybrat originální a jedinečný návrh na téma vody v architektuře.Architekt Viktor Šabík, Ladislav Grebec, jednatel společnosti Hansgrohe a Manuel Züfle (zleva)

Ve finálním kole porotci ocenili vysokou úroveň vybraných šesti návrhů. „Celkovou úroveň mezinárodní studentské soutěže Axor H2O story hodnotíme jako nejen kvantitativní, ale i kvalitativní sbírku návrhů a názorů na budoucí vývoj koupelen,“ shrnul předseda poroty Kalin Cakov.

Z hlasování nakonec vyšel vítězně návrh Elastigenic od Petra Strejčka z Ústavu průmyslového designu na ČVUT v Praze.

Architekti Rudolf Netík a Kalin Cakov, předseda poroty (zleva)Mezi nejzapálenější diskutéry patřil architekt Jerry Koza.

Termín pro odevzdání soutěžní práce do Axor H2O story 2013 je do 17. května 2013.
Registraci a další podrobnosti najdeš na .

–>–>

0 Shares