Geberit se chystá na miliardový obchod

Geberit se chystá na miliardový obchod

Geberit, švýcarská společnost a evropský lídr v sanitární technice, včera zveřejnil svoji nabídku na převzetí švédské společnosti Sanitec. Nabídka ve výši 97 švédských korun za akcii se při prodeji celých 100% akcií vyšplhá na 1,29 miliardy švýcarských franků. Je platná do 22. prosince 2014 a transakce musí být ještě schválena příslušnými úřady a akcionáři společnosti Sanitec.

Jak uvedl CEO Geberitu Albert M. Baehny, transakce Geberitu umožní upozornit na sebe ve sféře koupelnových studií a oslovit i koncové zákazníky. Zároveň dodal: „Obě společnosti jsou známé kvalitou svých výrobků, servisem a inovacemi, takže kombinace těchto dvou silných značek bude výhrou pro obě strany.“

Díky sjednocení designových produktů „před stěnou“ s technickým know-how instalací „za zdí“ se tato společnost stane lídrem v oblasti sanitární keramiky. Pro Geberit pracuje v 41 zemích světa 6 300 zaměstnanců. Fúzí se společností Sanitec získá 18 výrobních center a dalších 24 prodejních míst v Evropě, přičemž v mnoha zemích se tak stane jedničkou na trhu.

Zdroj: Geberit