Jak se osvědčila technologická novinka – nejrychlejší velkoformátová tiskárna HP PageWide XL – v ostrém provozu?

Jak se osvědčila technologická novinka – nejrychlejší velkoformátová tiskárna HP PageWide XL – v ostrém provozu?

Od uvedení převratné tiskové technologie HP PageWide XL na český trh uběhl již více než rok. Představení nových technologií je často doprovázeno nejen očekáváním, co přinese, ale mnohdy také obavami, jak se tato technologie osvědčí v reálném provozu. Pojďme se tedy podívat na to, jaké zkušenosti má po více než roce v ostrém provozu Copy General.

První dva stroje řady 8000 a 5000 se instalovaly v listopadu 2015 a na svých počítadlech mají nyní již více než 240 000 m2. V produkčním středisku na Křížové ulici tyto tiskárny plně nahradily klasickou konfiguraci na CAD tisk – černobílá LED tiskárna v kombinaci s barevným plotrem.

Motivací pro implementaci nové technologie byla snaha zefektivnit a zlevnit celý proces výroby. Jedna z hlavních výzev byla již v předtiskové přípravě, kdy se tiskové podklady musely rozdělit na barevné a černobílé, odeslat na různé tiskárny, a nakonec v dokončovacím zpracování, kdy se opět musely ručně kompletovat. Konsolidací na jednu tiskárnu se skládacím zařízením jsme náročnost a tím i finanční nákladnost tohoto procesu snížili na polovinu.

Trendem posledních let je také navyšování objemů barevné dokumentace na úkor černobílé. Kombinace levnější černobílý LED tisk a dražší barevný se zdála v tomto ohledu nedostačující, proto byla potřeba technologie, která je na tuto změnu připravená. Díky tomu, že umožňuje barevný tisk za srovnatelné či nižší náklady než černobílé LED technologie, vychází Copy General vstříc poptávce zákazníků a zavádí jednotnou cenu pro barevný i černobílý tisk. Touto změnou se daří některým zákazníkům ušetřit desítky tisíc korun ročně za zpracování dokumentace.

Někteří projektanti se obávají použití inkoustové technologie pro náročné prostředí staveb, kde je dokumentace vystavena různým klimatickým podmínkám. I na to v HP mysleli – tiskárna využívá tzv. pigmentové inkousty, které jsou voděodolné (tedy se například při zmoknutí nerozmažou).

Technologii HP PageWide XL v průběhu roku 2016 neprověřila pouze společnost Copy General, ale také řada velkých projektových kanceláří, developerů a copyshopů, kam se úspěšně technologie implementovala. Za všechny jmenujme společnost Sweco, kde od instalace v dubnu 2016 protiskli již 40 000m2. Luboš Kovář hodnotí projekt následujícími slovy: „…Veškeré projekty jsme zvládli interně a včas. Na klasických technologiích by toto nebylo možné stihnout. HP PageWide XL nám pomohl zefektivnit celý provoz planografie. Uspořili jsme finanční prostředky, zrychlili celou výrobu a dosáhli kvalitnější a lépe čitelné projektové dokumentace.“

Více informací na:


Co přináší tiskárny HP PageWide XL díky zbrusu nové tiskové technologii?
Nejrychlejší tisk technické dokumentace na trhu – až 30 A1 za minutu včetně skladu
Barevný tisk za nižší náklady než u čb laserových tiskáren
Speciálně vyvinuté voděodolné inkousty
Tisk plnobarevných ploch a POS (POP) materiálů
Extrémní zvýšení produktivity a snížení nákladů na obsluhu díky konsolidaci černobílých a barevných výkresů na jednu tiskárnu a komplexnosti řešení – od předtiskové přípravy po složený výkres

ZDROJ: PR článek společnosti HP Inc Czech Republic s.r.o.

0 Shares