asb-portal.cz - Pomůžeme vám opravit byt a to nejen

Komponovaný večer "Jan Kaplický dnes?"

12.01.2015

Dne 14. ledna 2015 od 16:00 do 22:00 se v kině Bio Oko (Fr. Křižíka 460/15, Praha 7) uskuteční komponovaný večer s názvem „Jan Kaplický dnes?“ k příležitosti šestého výročí úmrtí Jana Kaplického. Jedná se o největší organizovanou akci k tomuto dni. Večer navazuje na dva předchozí ročníky a jeho cílem je nejen připomenout tohoto významného architekta, který se nebál realizovat své sny, ale také inspirovat k občanské angažovanosti a zájmu o naše okolí. Během večera proto vystoupí mnoho zajímavých hostů.

Komponovaný večer je rozdělen do tří tematických pásem. První část večera nazvaná "Architektura dnes?" od 16:00 do 17:30 je věnována architektuře a veřejnému prostoru. Vystoupí zde např. vizuální aktivista Federico Díaz, mladí architekti inspirovaní tvorbou J. Kaplického. Dále se představí občanské iniciativy zabývající se tématem veřejného prostoru. V tomto kontextu občanské angažovanosti krátce vystoupí dokumentaristka Olga Sommerová s tématem výdechu z tunelu Blanka. Na závěr promluví Jan Čižinský /starosta Prahy 7/ na téma Palác Stromoa.

Během hlavní části nazvané "Jan Kaplický dnes?" od 18:00 do 19:30 na tohoto světoznámého architekta zavzpomínají např. Pavel Ksandr /ředitel Národního technického muzea/ či Aleš Knížek /ředitel Vojenského historického ústavu/. Dále bude představena současná činnost Nadačního fondu Kaplicky Centre, na toto téma promluví Eliška Kaplický Fuchsová a Pavel Mlčoch. Vystaveny budou sochařské portréty Jana Kaplického z umělecké soutěže vyhlášené Sdružením sochařů Čech, Moravy a Slezska. Na závěr hlavní části proběhne performance kapely Kaplan Bros. s tematickou VJ projekcí.

V závěrečné třetí části večera od 20:00 bude promítnut dokument Plán, po kterém bude následovat diskuze s jeho režisérem Benjaminem Tučkem a Matějem Stropnickým, náměstkem pro oblast územního rozvoje a územního plánu Prahy.

Akce vznikla z občanské iniciativy a vstupné jde na pokrytí nákladů akce.

Komentáře

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.

Další z Jaga Media

best-cooler.reviews

www.best-cooler.reviews/

oncesearch.com/details/chaturbate-random-girls-10-siswet19-fairykarina-hello-x-pussy-mollybrooke-95093