Kvalitní taška může pocházet i z Polska

Kvalitní taška může pocházet i z Polska

Společnost EBM Co. pozvala své obchodní partnery z celé České republiky na exkurzi do výrobního závodu Creaton v polském městě Widziszewo. Účastníci měli jedinečnou příležitost prohlédnout si nejmodernější výrobní technologie a seznámit se s novinkou v sortimentu pálené střešní krytiny – velkoformátovou taškou Titania.

Moderní výrobní závod na výrobu keramické střešní krytiny se nachází nedaleko Poznaně. Jde o nejmodernější továrnu na výrobu střešní keramiky v Evropě. Nový závod značky Creaton je vybaven inovativními technologiemi, které splňují nejpřísnější evropské technické normy. Výrobní kapacity továrny dokážou bez problémů pokrýt poptáu po pálené střešní krytině nejen v Polsku, ale i v okolních zemích středoevropského regionu. V její bezprostřední blízkosti se nachází také vydatné ložisko hlíny, která kvalitativně splňuje náročné požaday značky Creaton. „Novému modelu velkoformátové tašky Titania předpovídáme slibnou budoucnost i na našem trhu. Proto považujeme za důležité seznámit naše obchodní partnery nejen s jejími vlastnostmi, ale i s moderní technologií její výroby,“ říká Eva Kovačovičová, jednatelka společnosti EBM Co.

Inovativní výroba moderní tašky
Účastníci exkurze si se zájmem prohlédli výrobní závod, kde mimo jiné vidělii nejmodernější vypalovací zařízení v Evropě. Tašky se vypalují v tzv. horizontálních H-kazetách, které zajišťují tvarovou stálost a rovinnost při vypalování. Precizní technologie výroby zaručuje nejen rozměrovou přesnost tašky, ale i její funkčnost. Díky tomu může výrobce poskytnout záruku na tašku až 50 let.

Prohlídka závodu byla doplněna prezentací vlastností tašky Titania, která přináší na trh pálených střešních krytin výhodný poměr ceny a kvality. Taška je vysoce odolná vůči povětrnostním vlivům a agresivním účinkům vnějšího prostředí, stejně jako vůči degradujícím vlivu UV záření.

Díky unikátnímu Labyrint systému bočních drážek, které zajišťují odolnou bariéru vůči pronikání vody při dešti je taška vhodná i pro nízké sklony střech. Mimořádně hladký, ba až sametový povrch tašek Titania spolu s kvalitní povrchovou úpravou engoby či glazury je mimořádně odolný vůči poškrábání či poškození. Velmi kvalitní engoby a glazury také zajišťují modelu Titania 100% barevnou stálost.

Praktické ukázky zaujaly
V prostorách školicího střediska výrobního závodu se obchodní partneři seznámili s doplňky střešní krytiny Titania. Kromě toho jim byly představeny výhody, které přináší možnost posuvu tašky na střeše až 43 mm. Rozvržení optimálního laťování podle délky krokve je tak díky tomu jednodušší.

Zúčastněné velice zaujalo také celokeramické provedení hřebene systémem Firstfix, kdy při použití podhřebenových větracích tašek není nutná instalace hřebenové latě, větracích pásů ani větracích tašek. Jedná se tak o nejefektivnější a nejekonomičtější provedení odvětrání ve hřebeni.

Titania - TITANIA-FINESSE

Více informací naleznete na .
ZDROJ: PR článek společnosti EBM Co.