Novinka mezi strešními doplňky od KM Beta

Novinka mezi strešními doplňky od KM Beta

Doplňky jsou důležitou součástí střechy, stejně jako základní krytina. Pokud s ohledem na kratší životnost plastových doplňků začne do střechy pršet, asi vám bude jedno, že základní tašky vydrží až sto let. KM Beta proto nabízí i doplňky betonové, jejichž životnost odpovídá základní krytině. Poslední novinkou v řadě betonových doplňků je taška odkouření turbo kotle sloužící k vlastní realizaci prostupu trubkového vývodu odkouření plynových kotlů.

Betonové střešní doplňky nabízí KM Beta jako jediný výrobce na trhu a nahrazuje jimi postupně obvyklý plast. Betonové doplňky totiž vydrží až několikanásobně déle, barevně dokonale ladí se základními taškami a navíc jsou levnější.

Taška odkouření turbo kotle je prostupový prvek střešního systému KM BETA pro vertikální odtah plynových nástěnných kotlů. Doplněk tvoří základní celobetonová taška, na kterou navazuje plastová kloubová část s kruhovým prostupem o průměru 125 mm.

Prvek se vyrábí ve dvou typech – pro krytinu KMB BETA a pro krytinu KMB HODONKA. Taška odkouření turbo kotle je určena pro střechy se sklonem 22-40°. Prvek harmonicky zapadá do střešní plochy a z hlediska životnosti a barevné jednotnosti je shodný s taškou základní. Platí na něj také stejná záruka jako na základní krytinu, a to 30 let.

Stávající betonové doplňky

Mezi stávající betonové pry patří taška kabelových prostupů, dále betonové tašky anténní a odvětrací.
Taška kabelových prostupů
je určena pro profesionální, spolehlivé a bezpečné vedení kabelů skrz střešní plášť. Jedná se o monolitický celobetonový prvek, který tvoří základní taška KMB BETA opatřená širokým prstencem se třemi plastovými, stupňovitými průchodkami ve spodní části.

Betonová odvětrací taška
je originální celobetonový prvek pro odvětrání kanalizačních stoupaček, kuchyní, koupelen a WC, případně nezateplených částí střech. Díky konstrukčnímu řešení je tato taška použitelná v celém pásmu použitelného střešního sklonu bez otáčení ventilační části.

Betonová taška anténní v sobě spojuje dvě části – základní celobetonovou tašku a krycí kloubovou část z hliníku s barevnou povrchovou úpravou. Taška slouží k řešení prostupu jedné trubky skrz střešní plášť (anténa apod.).
   

Více o materiálech KM BETA na

–>–>

0 Shares