asb-portal.cz - Pomůžeme vám opravit byt a to nejen

O městech (blízké) budoucnosti na konferenci Smart Cities

15.10.2013
Jak jsou česká a slovenská města připravena na budoucnost energetiky a dopravy a počítají ve svých plánech s konceptem Smart Cities? O chytrém urbanistickém plánování měst a infrastruktury s ohledem na energetickou úsporu, využití obnovitelných zdrojů i kvalitní podmínky k životu bude odborná konference s názvem Smart Cities. Koná se ve čtvrtek 31. října od 9:00 h. v unikátních prostorách novorenesanční Gröbovy vily v Praze.
Konference Smart Cities se pořádá v rámci česko-slovenské soutěže energeticky a architektonicky výjimečných staveb Building Efficiency Awards (BEFFA) a je první z řady odborných akcí v ČR a SR chystaných pro její druhý ročník.

Z programu
Jak se prolíná koncept smart cities ve strategických plánech měst, představí architekt Tomáš Ctibor z Útvaru rozvoje hl. m. Prahy. O inteligentním systému projektování budov a jejich matematickém modelování promluví architekt Ed Chan z architektonického studia HOK v San Francisku. A jak se výstavba chytrých měst vyplatí z hlediska ekonomického, sociálního a environmentálního, bude zajímat Janu Chvalkovskou z poradní skupiny NERV.Konference Smart Cities se koná v novorenesanční Gröbově vile v pražských Havlíčkových sadech.

Jedním ze stěžejních témat konference bude také chytrá mobilita. V sekci chytré infrastruktury promluví mimo jiné manažer strategie E.ON Jiří Lachout anebo David Bárta z Centra dopravního výzkumu. Svůj příspěvek k odolnosti měst proti katastrofám přednese Ivan Beneš ze CityPlan a vítězný projekt předchozího ročníku soutěže BEFFA v kategorii rodinné domy pak představí jeho autor architekt David Tichý. To však zdaleka není vše; úplný program konference najdete .Stejně jako první z cyklu odborných konferencí soutěže BEFFA loňskou Building Efficiency i letošní Smart Cities uvede moderátorka České televize Michala Hergetová.

Generálním partnerem konference jsou energetická společnost E.ON, hl. m. Praha a generální partner soutěže BEFFA skupina Saint-Gobain, zejména její divize Isover, Rigips a Weber. Záštitu nad sekcí Chytrá strategie a infrastruktura převzala česká pobočka Světové podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj. Mediálním partnerem jsou časopisy vydavatelství Jaga Media ASB, Realizace staveb a Home, dále časopisy Stavitel a iDB Journal.

Přihlásit na konferenci se můžete prostřednictvím .

ZDROJ: PR článek BEFFA

-->-->

Komentáře

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.

Další z Jaga Media

https://shtory.ua

https://topobzor.info

www.hebidoshi84.blog.fc2.com/blog-entry-634.html