Okno do ploché střechy

Okno do ploché střechy

Firma FAKRO brzy zavede na trh okna pro ploché střechy. Tato okna namontována přímo do konstrukce ploché střechy dokonale prosvětlí přirozeným světlem vnitřní prostory budov s plochou střechu, umožňují větrání místností a zaručují dokonalé termoizolační parametry. Standardně jsou tato okna vybavena bezpečnostním zasklením s vnitřním bezpečnostním sklem tř. P2A.

Okno do ploché střechy lze volitelně vybavit super energeticky úsporným zasklením U8 (Uskla= 0,3 W/m2K). Takovéto okno má pak dokonalý součinitel prostupu tepla. Pro celé okno s označením DEC-C U8 je součinitel roven U= 0,55W/m2K podle normy EN 1873*.

Okno si lze vybrat v elektricky nebo manuálně ovládané verzi, dostupný je i neotevíratelný typ. K oknu je možno pořídit nejen markýzu, která chrání místnost před nahříváním, ale také vnitřní doplňky v různých barvách a dekorech. Rám okna je vyroben z vícekomorových PVC profilů, které jsou uvnitř vyplněny termoizolačním materiálem (polystyrenem). Rozsah montáže ve střechách 0-15°. Okno do ploché střechy může být namontováno na speciálním 15cm podstavci, který umožňuje zvednout okno a namontovat ho např. na zatravněné střechy.

Okno do ploché střechy je možnou zakoupit ve verzi s kupolí nebo bez. Okno do plochých střech s kupolí – shora je okno zakryto odolnou polykarbonátovou kupolí, která může být čirá nebo matná. V široké nabídce oken do plochých střech jsou dostupné také okna ve verzi bez kupole. Přednostmi tohoto systému jsou značná energetická úspornost a zhotovení atypických rozměrů.

Okno může být zhotoveno buď v nestandardních rozměrech pro konkrétní velikost otvoru, nebo přizpůsobeno velikosti starého světlíku během výměny za nové.

–>–>