ROCKWOOL představil komplexní řešení izolací pro energeticky úsporné domy

ROCKWOOL představil komplexní řešení izolací pro energeticky úsporné domy

Úbytek energetických zdrojů a stále rostoucí ceny energie se dotýkají nejen každodenního života obyvatel, ale také všech průmyslových odvětví. Energeticky úsporné stavění již zdaleka není jen mýtus a tuto skutečnost ukázal rovněž veletrh PASIVNÍ DOMY 2012. Ve dnech 25. a 26. října 2012 se všem zájemcům o úspory energie při nové výstavbě i rekonstrukci otevřely brány brněnského výstaviště a návštěvníci měli příležitost získat aktuální informace o nejnovějších trendech, materiálech a výrobcích pro nízkoenergetickou, pasivní výstavbu a také blížící se výstavbu domů s téměř nulovou spotřebou energie. Izolační materiály pro zateplení hrají v této oblasti nezastupitelnou roli a patří k zásadním stavebním prům ovlivňujícím výslednou energetickou náročnost budov. Izolace ROCKWOOL na veletrhu představily komplexní energeticky úsporná řešení pro zateplení bez kompromisů.

Pod záštitou předsedy vlády České republiky, Ministerstva průmyslu a obchodu, České komory architektů a České komory autorizovaných inženýrů a techniků se letos konal již osmý ročník mezinárodní konference a veletrhu PASIVNÍ DOMY 2012. Akce přinesla nejen nejnovější informace o výstavbě v pasivním a nízkoenergetickém standardu, ale stala se také jedinečnou příležitostí k setkání odborné i široké veřejnosti.

Celkové zaměření veletrhu se neslo právě v duchu energeticky úsporné výstavby. K jejímu zajištění je nezbytné zapracovat konkrétní řešení pro úspory energie již do samotného architektonického návrhu. Jeden z hlavních kroků spočívá v minimalizaci tepelných ztrát. Vhodným nástrojem k jeho dosažení je volba správné tepelné izolace. Od skutečně kvalitní izolace se však dnes očekává mnohem více než jen zateplení. Měla by zajistit maximální bezpečnost stavby z hlediska požární ochrany, komfortní užívání bez nadměrného hluku a zásadních dopadů na životní prostředí. Návštěvníci veletrhu se mohli přesvědčit, že kamenná vlna ROCKWOOL splňuje všechna uvedená kritéria a sortiment produktů z ní vyráběných nabízí řešení pro každou stavební konstrukci, jak pro rodinné a bytové domy, tak i pro průmyslové objekty či další veřejné budovy.

Zájem a dotazy veřejnosti se týkaly zejména ního zateplení fasád, pro které je určena patentovaná speciální dvouvrstvá izolační deska . „Za kvalitu desky Frontrock MAX E hovoří především řada realizovaných projektů u nás i v zahraničí. V letošním roce potvrdila tato izolace své kvality v náročných testech, jejichž výsledkem je certifikace kvalitativní třídy A,“ poznamenal Ing. Josef Mik, marketingový manažer společnosti ROCKWOOL.

Tato fasádní deska má výborné tepelněizolační vlastnosti a zároveň zvyšuje požární bezpečnost budov. „V současné době se jedná o jedinou fasádní desku vyráběnou až do tloušťky 280 mm, která je ideální pro energeticky úsporné a pasivní domy. ROCKWOOL zároveň nabízí řešení i pro blížící se výstavbu domů s téměř nulovou spotřebou energie. Ta se brzy stane realitou díky směrnici EPBD II,“ řekl dále Ing. Josef Mik. Znalost této směrnice si všichni zájemci mohli prověřit v anketě EPBD II a IZOLACE ROCKWOOL, které bylo možné se zúčastnit v průběhu obou veletržních dní. Každý účastník ankety si za vyplnění mimo jiné odnesl i praktický ekologický dárek.

Kromě řešení pro fasády se návštěvníci dále zajímali o zateplení šikmých střech, pro které společnost ROCKWOOL nabízí desku s nejlepšími tepelněizolačními a akustickými vlastnostmi. A právě díky zvukové pohltivosti je tento produkt vhodným řešením rovněž pro izolaci příček. Do architektonických návrhů se opět vrací ploché střechy, pro které je určena deska . Ta je rovněž vyráběná patentovanou technologií Dual Density“, stejně jako fasádní izolace Frontrock MAX E.

Především projektantům a architektům byly představeny novinky pro izolaci podlah a stropů. K těmto novinkám patří izolace Steprock HD4F s povrchovou úpravou netkanou textilií pro aplikaci do lehkých i těžkých plovoucích podlah a dále lamela Fasrock LG1 pro stropy nevytápěných prostor, jako jsou suterény, garáže a další technické místnosti.

„Na veletrhu jsme byli velmi potěšeni vysokou návštěvností a zájmem o konkrétní řešení pro zateplení budov. Je vidět, že potřeba energetických úspor se stává běžnou součástí života každého z nás. Anketa na téma znalosti klíčových požadaů EPBD II nám ukázala, na co se máme dále zaměřit v marketingové komunikaci. Příjemným zjištěním pro nás rovněž bylo povědomí o výhodách kamenné vlny i mezi mladou generací budoucích projektantů a architektů z řad studentů. Mnozí z nich produkty ROCKWOOL zapracovávají do svých prvních návrhů a my jsme nadále připraveni spolupráci na této úrovni rozvíjet.“ zhodnotil průběh veletrhu Ing. Josef Mik.

Veletrh PASIVNÍ DOMY 2012 přinesl jasnou odpověď na otázku energeticky úsporných domů – jsou nezbytné a brzy se stanou povinnou součástí nové výstavby i rekonstrukcí. Zateplování je jednou z cest, jak výrazně přispět k energetické účinnosti stavebních objektů. Společnost ROCKWOOL si je tohoto faktu plně vědoma a je připravena nabídnout efektivní, funkční a ekologická řešení pro každou stavební konstrukci.

Prezentační materiály ke stažení:


–>–>