Staňte se i vy součástí EXPO Mokrá 2014!

Staňte se i vy součástí EXPO Mokrá 2014!

Již po desáté Vás Těžební unie České republiky srdečně zve k účasti na mezinárodním demonstračním veletrhu strojů a zařízení pro těžební průmysl, úpravnický průmysl a stavebnictví EXPO Mokrá 2014. Výstava se uskuteční 10. – 12. června v lomu Mokrá u Brna, který zapujčila společnost Českomoravský cement, a.s., v čase od 9:00 do 17:00. Již nyní lze podle počtu přihlášek očekávat stejný počet vystavovatelů jako v roce 2012, kdy své produkty představilo 123 českých i zahraničních vystavovatelů a návštěvníků dorazilo i přes počáteční nepřízeň počasí přes 8,5 tisíce.

Budoucí výstavní plocha je nyní jen obyčejným kamenolomem, ve kterém se těží vápenec. Přesto je již potvrzeno, že plocha veletrhu opět přesáhne 70 000 m2 a pro terénní automobily a dempry bude připravena další plocha o velikosti přes 10 000 m2. Bude tak dostatek místa pro firmy ze všech 10 oborů zastoupených na veletrhu, které pokrývají proces zpracování surovin od jejich průzkumu, získání, přes úpravu a zpracování, až po konečné použití ve stavebnictví. Nebude chybět ani příslušná technika pro veškeré přidružené práce.

I tento rok se na veletrhu vedle stálých dlouholetých vystavovatelů představí i úplní nováčci. Organizátoři také věří, že letos na veletrhu nebudou na rozdíl od minulých let chybět velcí prodejci stavebních strojů, že se nezaleknou lomového prostředí a nechají své silné a odolné stroje předvést, jak hravě si poradí s prací v náročných podmínkách. Veletrh EXPO Mokrá přímo vybízí k předvedení strojů v akci a jistě budete souhlasit, že ke statickému stání strojů se snad ani lom nehodí! Vždyť pro bagry, rypadla, nakladače a další bude připraven velký společný rozval. Každému vystavovateli také organizátoři zajistí materiál žádané frakce.

Veletrh také podpoří velké množství českých i zahraničních mediálních partnerů, jimiž jsou časopisy, organizace i webové servery. K šíření informací napomáhají i vystavovatelé – každý vystavovatel má k dispozici volné papírové i elektronické vstupenky pro své hosty v libovolném množství zdarma. Organizátory také velmi těší, že záštitu nad veletrhem převzal předseda Českého báňského úřadu, Ivo Pěgřímek, ministr průmyslu a obchodu, Jan Mládek, primátor města Brna, Roman Onderka, a hejtman Jihomoravského kraje, Michal Hašek.

Veletrh EXPO Mokrá si během 19 let své existence vybudoval ve střední Evropě významné renomé. Nemůže sice konkurovat obřím akcím, které se konají v Německu, Rakousku nebo Francii, ale možná i díky tomu si EXPO zachovává svůj osobní přístup k vystavovatelům i návštěvníkům. Organizátoři jsou ochotni udělat vše, co je v jejich silách, aby EXPO Mokrá naplnilo jejich očekávání. Všechny potřebné informace, včetně seznamu vystavovatelů, naleznete na webových stránkách .

Na závěr nezbývá, než veletrhu popřát příjemné počasí, aby se kamenolomu v Mokré u Brna vyhnuly bouře, kroupy a vichřice, stejně jako vedra doprovázené silnou prašností. Na druhou stranu, i nepřízeň počasí k veletrhu pod širým nebem patří. Navíc návštěvníci veletrhu jsou z 90 % odborníci, zvyklí pohybovat se po lomech a staveništích, které počasí od návštěvy veletrhu jen tak neodradí.

Zdroj: PR článek společnosti Těžební unie s.r.o.