Systém Cat Product Link nyní i v použitých strojích Cat

Systém Cat Product Link nyní i v použitých strojích Cat

Phoenix-Zeppelin nabízí monitorovací systém Cat Product Link i pro použité stroje se zárukou Cat Certified Used nebo Long life. Tento systém pomáhá měřit a vyhodnocovat efektivitu stroje, a to díky informování majitele či provozovatele stroje o nejdůležitějších provozních parametrech stroje jako je spotřeba paliva, poloha nebo výkon. Díky monitorování stavu stroje prostřednictvím tohoto systému mohou provozovatelé předcházet jeho neplánovaným odstáám.

„Počet použitých strojů vybavených systémem Cat Product Link nebo přípravou na jeho nasazení v naší nabídce narůstá. Nejsou jím vybaveny jen stroje vyšší hmotnostní třídy, ale i kolová rýpadla nebo pásová rýpadla v kategorii od 15 tun,“ řekl Petr Pluhař, vedoucí prodeje použitých strojů Cat ze společnosti Phoenix-Zeppelin. „Většina strojů vyrobených od roku 2006 je také vybavena přípravou na Cat Product Link. Pokud bude mít zákazník zájem o tento systém, poskytneme jeho bezplatnou montáž do použitých strojů Cat se zárukou CCU nebo Long life,“ dodal Petr Pluhař.

Společnost Caterpillar vytvořila systém Cat Product Link s jediným cílem – zvýšit efektivitu stavebních strojů Cat. Díky uživatelskému rozhraní Vision Link může majitel nebo provozovatel sledovat pohyb celé flotily strojů na různých pracovištích, má možnost vidět statistiky spotřeby pohonných hmot, aktuálního počtu motohodin, vytíženost stroje v čase nebo jeho přesnou polohu. Jednoduše ztvárněná data v rozhraní Vision Link usnadňují orientaci ve statistických údajích o strojích a jejich výkonnosti, což je velice důležité při úspoře provozních nákladů a při efektivním nasazení strojů v terénu.

Cat Product Link také hraje důležitou roli při prevenci závad a při plánování servisních zásahů. Monitorovací systém umí provozovatele upozornit na nutnost včasné údržby stroje. Pomocí jednotlivých statistických přehledů mohou majitelé strojů hlídat jejich vytížení, efektivitu nebo polohu.

Stroj vybavený systémem Product Link umí komunikovat přes satelit i přes místní GSM brány. Dokáže tak aktualizovat data o svém stavu v hodinových intervalech. Ta se k zákazníkovi dostanou v podobě úhledných grafů a statistik téměř okamžitě. Díky monitorování polohy a prostojů je možno jednoduše zlepšit plán prací a dodržet i ty nejstriktnější termíny. Lze také identifikovat nejvíce a nejméně využívané stroje a následně přizpůsobit pracovní plán. Díky Product Link si mohou správci flotily zařídit dokonalejší logistiku tankování paliva, přepravy strojů i řízení servisních zásahů. Nejnovější technologie elektronického monitoringu strojů Cat pomáhá též efektivně využívat stroj a pohonné hmoty.

Zákazníci jsou při nasazení systému Product Link proškoleni v jeho používání a Phoenix-Zeppelin jim poskytuje komplexní a trvalou podporu.

Zdroj: Phoenix-Zeppelin