Unikátní potrubní pouzdro ROCKWOOL 800

Unikátní potrubní pouzdro ROCKWOOL 800

Kamenná vlna významně přispívá k dlouhodobému snižování tepelných ztrát v různých oblastech stavebnictví. Její vynikající tepelněizolační vlastnosti ji předurčují i pro využití do potrubních pouzder v oblasti technického zařízení budov. Novinka na trhu, unikátní potrubní pouzdro ROCKWOOL 800, je prvním výsledkem rozšiřování a modernizace výrobní linky společnosti ROCKWOOL v Bohumíně, jež započala na podzim minulého roku.

Potrubní pouzdro ROCKWOOL 800 je první z řady novinek, které se představí v tomto roce. Pouzdro se vyrábí unikátní technologií s novým uspořádáním vláken a účinně napomáhá omezit množství tepla unikající přes potrubní rozvody a tím přispívá ke snížení nákladů na vytápění.

Základ nehořlavého pouzdra ROCKWOOL 800 tvoří kamenná vlna, která svými vlastnostmi dokonale vyhovuje přísným požadaům kladeným na izolaci tepelných rozvodů. Pouzdro je obalené hliníkovou fólií vyztuženou skleněnou mřížkou. Fólie kromě estetického vjemu zvyšuje jeho mechanickou odolnost a dále pomáhá zabraňovat tepelným ztrátám. Aby pouzdro dokonale přiléhalo, má podobu dutého podélně děleného válce. Pro dokonalé a lehké uzavření je na podélném spoji opatřeno přesahem fólie se samolepicí páskou, která však nenahrazuje nosný spoj. Vlastní montáž je snadná a rychlá. Použitý materiál umožňuje jednoduché řezání na požadované rozměry.

Samotné pouzdro vyniká výbornými technickými vlastnostmi, jeho součinitel tepelné vodivosti činí 0,033 W.m-1.K-1 při teplotě 10°C, spolu s tím disponuje vysokou mechanickou odolností v tlaku. Potrubní pouzdro ROCKWOOL 800 obsahuje velmi nízké množství ve vodě rozpustných chloridových iontů a proto účinně zabraňuje vzniku koroze oceli.

Pouzdra ROCKWOOL 800 jsou běžně k dispozici ve čtyřech tloušťkách izolační vrstvy od 20 do 50 mm, takže dokáží vyhovět speciálnímpožadaům na tepelnou izolaci. Lze je pořídit pro potrubí o průměru od 15 až do 89 mm, vyhoví tak všem běžně vyráběným rozměrům. Díky dlouhodobé stálosti kamenné vlny dokáží potrubní pouzdra ROCKWOOL 800 podstatně omezit tepelné ztráty a tak snížit náklady na vytápění a současně i zlepšit akustickou izolaci potrubí.

Více informací naleznete na

0 Shares