asb-portal.cz - Pomůžeme vám opravit byt a to nejen

Vítězové Axor H2O story budou při výrobě novinek značky Axor

22.10.2013
Matyáš Kočnar a Matej Varga, vítězové druhého ročníku mezinárodní studentské soutěže Axor H2O story, se zúčastní týdenní stáže v německém centru vývoje a výroby nových produktů značky Axor. Matyáš Kočnar, vítěz hlasování odborné poroty, kromě toho získal jedinečnou příležitost představit soutěžní projekt ve fyzické podobě i na prestižní akci Designblok 2013 v Praze.
Soutěž Axor H2O story, určenou především studentům oborů architektura, pozemní stavitelství, design a výtvarné umění, již podruhé vyhlásila společnost Hansgrohe. Úlohou studentů bylo zpracovat téma vody v designu a designu ve vodě. „Voda má mezi živly, které stamiliony let tvarují naši planetu, klíčové postavení. Rozhodli jsme se tuto skutečnost otočit a studenty jsme vyzvali, aby vodu zkrotili, využili jejího tvaru i barvy,“ přibližuje hlavní myšlenku zadání jednatel společnosti Hansgrohe Ladislav Grebec.Vítězný návrh Axor H2O story – Kampa od Matyáše Kočnara – celkový pohled.


Porota hodnotila i potenciál dalšího rozvoje projektu
Výsledkem tvůrčího procesu měl být návrh koupelny, která obrací pozornost na principiální průzkum vody a její působení v architektonickém kontextu designu koupelny. Práce studentů hodnotila mezinárodní porota, jíž předsedal Ing. arch. Rudolf Netík. Vítězem hlasování odborné poroty 2. ročníku Axor H2O story se nakonec stal Matyáš Kočnar z oboru průmyslového designu na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze s návrhem KAMPA. Matyáš Kočnar získal možnost představit svůj projekt široké veřejnosti během přehlídky designu Designblok 2013 v Praze.Realizace vítězného díla Kampa – vagon Designblok Praha 2013.

V online hlasování na nejvíce hlasů veřejnosti získala práce Nature & Relax od Matěje Vargy ze Slovenské zemědělské univerzity v Nitre.

Slavnostní vyhlášení cen 2. ročníku studentské soutěže Axor H2O story se uskutečnilo 10. 10. 2013 v Praze během ojedinělé akce – slavnostního otevření prostorů exkluzivního hausbótu při příležitosti konání přehlídky Designblok 2013.

Více informací najdete na

-->-->

Komentáře

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.

Další z Jaga Media