asb-portal.cz - Pomůžeme vám opravit byt a to nejen

Pražské architektonické soutěže bude koordinovat architekt Jan Šépka

20.02.2014

Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR Praha) vybral na post vedoucího své nově vzniklé Kanceláře projektů a soutěží architekta Jana Šépku. Tento respektovaný architekt působí na Fakultě architektury ČVUT a současně vede úspěšnou projekční kancelář Šépka architekti.

Nově vzniklá kancelář projektů a soutěží (KPS) bude mít za úkol zajistit, aby investicím města do veřejných prostranství předcházela koncepční příprava například formou architektonických soutěží.


„Je to šance zvrátit současný stav, kdy v Praze proběhne v průměru jedna soutěž o návrh ročně, což je v porovnání s okolními státy situace zcela tristní,“ hodnotí vznik nového pracoviště předseda ČKA Petr Lešek.

Mezi prvními kroky KPS bude příprava dokumentu Strategie koncepční přípravy investičních záměrů ve veřejných prostranstvích hl. m. Prahy. V nejbližší době se kancelář bude věnovat i přípravě zadání projektů na řešení prostoru náplavek u Vltavy, které budou vycházet z Koncepce pražských břehů, kterou  zpracovala Kancelář veřejného prostoru.

Zdroj: IPR Praha

Komentáře

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.
Prof. Ing. arch. Arnošt Navrátil, CSc
Je na čase, aby se v této oblasti konečně něco alespoň začalo dít. Pokud se na občanské stavby, stavěných z veřejných prostředků vypisují pouze soutěže o veřejnou zakázku, kde rozhoduje o výběru projektanta cena nejnižší, je to neuvěřitelné mrhání investičními prostředky. Osobně se již téměř 50 let věnuji sportovním stavbám jako pedagog (Fakulta architektury ČVUT v Praze) i jako projektant. Některé sportovní stavby, jako např bazény, zimní stadiony skutečně vyžadují jistou míru znalostí a praxe, něco co v podstatě investor netuší a v soutěži o veřejnou zakázku lze tuto referenci snadno obejít. A výsledek? V posledních dvou letech jsem byl svědkem 2 neuvěřitelně špatných realizací: plavecký bazén již realizovaný a zimní stadion, v průběhu stavby zastaveno a přeprojektováno.
Odpovědět | 26.11.2014, 15:11

Další z Jaga Media

http://220km.net

https://progressive.ua

http://steroid-pharm.com