asb-portal.cz - Pomůžeme vám opravit byt a to nejen

Architektura

Partneři kategorie

Další články ze sekce Architektura

„The Shadow House“, dům ve stínovém rouše

24.04.2018
Projekty architektonického dua Liddicoat & Goldhill – Davida Liddicoata a Sophie Godhillové, jsou vždy zajímavé, neboť se nebojí kombinovat moderní s tradičním, v rekonstrukcích ponechávají výrazné atributy a stavební pry, které propůjčí nemovitosti jedinečnost a osobitost. Ani „The ...

Unikátní pasivní budova se zelenou střechou, která šetří vodou a energiemi

24.04.2018
Vzdělávací a odborné centrum získalo ocenění v soutěži Pasivní dům 2017 v kategorii II. „Ostatní energeticky velmi úsporné budovy“. Do této kategorie se lze hlásit pouze se zkolaudovaným objektem postaveným dle principů pasivních domů, s energetickou náročností třídy B či lepší. 

OBCHODNÍ CENTRUM 101 EMBANKMENT – OBLÉ ROHY NA CELOSKLENĚNÉ FASÁDĚ

24.04.2018
V centru Salfordu (předměstí Manchesteru) vzniká nové obchodní centrum. Od loňského roku je v provozu první budova projektu, který významně přispívá k obnově dlouho zanedbávané čtvrti. Ve druhé fázi výstavby se v sousedství katedrály a Victoria Station zrodí dvojče ...

Administrativní budova ve tvaru prořezaného kvádru

23.04.2018
V Rokycanech najdete poblíž levého břehu říčky Klabavy sídlo společnosti specializující se na výrobu brusných nástrojů. Novou administrativní budovu navazující přímo na výrobní halu navrhli architekti Jiří Zábran a Tereza Nová. V kancelářích elegantně propojili interiér ...

Dům na větrném kopci: Pasivní dům roku 2017

19.04.2018
Realizovaný a zkolaudovaný objekt s energetickou náročností A (dle PENB) získal ocenění odborné poroty. Dům na větrném kopci uspěl v soutěži Pasivní dům 2017 v kategorii I. „Pasivní rodinný dům“. Objekty v této kategorii musí splňovat kritéria pasivního domu dle PHPP nebo podmínky NZÚ – oblasti ...

Vila Ypsilon s vůní oliv

18.04.2018
Vila Ypsilon, pozoruhodné letní sídlo z autorské dílny architektonického ateliéru LASSA, se nachází v jižní části ostrova Peloponés v blízkosti města Finikounda. Stavba s užitnou plochou 150 m2 nemá zcela běžné proporce – ke svému okolí je více než ohleduplná, nevyčnívá, naopak mírně modeluje ...

Studentský hostel v Indii: The Street

18.04.2018
Projekt The Street neboli Ulice nese název inspirovaný starými ulicemi města Mathura v Indii, kde se tento areál nachází. Studentský hostel s osmi sty pokoji vnáší do města přirozenou cestou organicky řešené veřejné prostory.

Firemní školka: Odkladiště ratolestí

16.04.2018
Kravaťáci firmy Ericsson už se mohou na plno věnovat svým pracovním povinnostem. Nejen, že nová budova kanceláří svým otevřeným a prosvětleným půdorysem vyzývá pracovníky k iniciativě a ke spolupráci, ale zároveň jim umožňuje ponechat své ratolesti ve firemním denním centru.

Kontejnerová kultura: OfficePunk

10.04.2018
D3A Architekti ze studia D3A navrhli pro mladou firmu, zabývající se marketingovou analýzou a on-line monitoringem sociálních sítí, originálně nekonformní řešení kanceláří. V budově Forum Karlín z dílny Ricardo Bofilla tak vznikl sympaticky punkový interiér kontrastující s okolním korporátním ...

Nová kolonáda v Lednici

09.04.2018
Lázeňský areál v Lednici byl doplněn stavbou nového konferenčního centra. Dostavba navazuje na stávající komplex hotelu a lázeňské kolonády a je organicky začleněna do parku od krajinářského architekta Zdeňka Sendlera.

Purismus v koupelně

06.04.2018
Míra kvality je na půdě architektury, stavebnictví a designu většinou přímo úměrná ceně. Nová řada baterií Kludi Ameo je sympatickou výjimkou. Elegantně minimalistický tvar a funkční design jsou nyní dostupné všem.

Řešení pro sprchy od Geberitu

04.04.2018
Sprchy v úrovni podlahy zažívají boom. Stále více zákazníků si přeje mít sprchový kout, který otevřeně a plynule navazuje na interiér koupelny.

Garážové kanceláře

03.04.2018
Designéři ze studia Dialog navrhli nové kancelářské prostory společnosti LGM ve Vancouveru. Zadání bylo prosté: interiér by měl odrážet příběh společnosti a podporovat přátelství i vzájemnou spolupráci zaměstnanců.

Apartmán v Barceloně „před a po“

02.04.2018
V nejstarší části Barcelony, známé jako Born, se nachází budova ze 13. století, která učarovala mladé ženě z Itálie natolik, že se rozhodla zde zakotvit a vytvořit v jednom z bytů svůj nový domov. A protože je profesně spjata s módou, přála si vdechnout starobylé nemovitosti nový život.

Nechť kuchyně perlí. Pozornost si získává elegance a praktičnost v jednom

29.03.2018
Řeč je o GROHE Blue. Systému, jehož uvedením si značka vytkla nejen cíl pomoci globální ekologii snížením spotřeby PET lahví, ale také zásadním způsobem zjednodušit přístup ke kvalitní osvěžující perlivé vodě. Naplnění vize umožňuje kombinace hned tří technologií, kdy připravovaná voda je ...

Halla představila na Light + Building nové produkty i logo

29.03.2018
Ve Frankfurtu nad Mohanem minulý týden proběhl další ročník největšího světového veletrhu osvětlení a technologií budov Light + Building. Svá svítidla a novou vizuální identitu na něm představil i tuzemský výrobce osvětlení, společnost Halla, která loni slavila své 25. výročí na trhu. Letos se ...

Rekonstrukce bytu přinesla kvalitně vtipný mix

20.03.2018
Když si představíte byt s podlahovou plochou přes 150 m2, zřejmě budete očekávat luxusní ztvárnění, drahé materiály a snahu o efekt. Architekti z kanceláře 0,5 Studio Pavel Nový a Vít Svoboda ale k návrhu interiéru na pomezí Žižkova a Vinohrad přistoupili jinak.

Osvětlení interiéru

15.03.2018
Významným prem moderních interiérů jsou vedle dalšího zařízení také svítidla. Právě u osvětlení bychom měli vybírat především funkční design. Vzhled svítidel by neměl být nadřazen nad technické parametry.

Peter Wirz: Cit pro design se nedá naučit

13.03.2018
„Hygiena je věcí důvěry. Proto se snažíme, aby náš výrobek působil čistě, už když se na něj podíváme,“ říká švýcarský designér Peter Wirz, autor toalety Riva. Svěžest, čistotu a komfort zde dokázal přetvořit ve střízlivý a čistý design.

Vyváženě moderní rekonstrukce

12.03.2018
Když se řekne architektura 30. let, často si lidé představí bílé funkcionalistické vily, které stojí v Brně nebo v Praze. Tam stojí dokonce celý soubor, osada Baba, tvořený touto vysoce kvalitní architekturou. Ale nejen podobné stavby vznikaly v dané době a nejen jich si dnes ceníme.

Další z Jaga Media

www.t-marka.ua/

Patent invention in Ukraine

инста форекс