Mezi bydlením v maringotce a maringotce je rozdíl. A to protože není maringotka jako maringotka. Architekti navrhli chatu nebo chcete-li domek – ve tvaru maringotky, vypadající úplně jako maringotka. Více v článku Designová maringotka na šumavské stráni

Modulární systém interiérových instalací

Čtyři poschodí designu

V Brně dlouhodobě chyběla lokální designová platforma pro setkávání a kooperaci. To změnila zakladatelka architektonického studia KOGAA Alexandra Georgescu. Iniciovala vznik festivalu, který každoročně poskytuje prostor pro prezentaci práce místních designérů a vytváří vhodné prostředí k setkávání a navázání nových pracovních i přátelských vztahů.

Kuchyňský systém GROHE Blue Home

Nová verze systému Blue Home s vytahovacím perlátorem a ovládáním přes aplikaci

Chytré technologie v domácnosti jsou stále větším trendem – a díky kuchyňskému systému GROHE Blue Home si budete moci doma vychutnat vodu chytřeji než kdy dříve. Neperlivou, jemně perlivou nebo perlivou vodu, která skvěle chutná, je filtrovaná a vychlazená na optimální teplotu, budete mít k dispozici přímo z elegantní kuchyňské baterie. Kromě stávajícího modelu Blue Home uvede společnost GROHE v lednu 2019 na trh novou verzi s vytahovacím perlátorem.

01 Artemide A.24

Novinky za světa interiérového osvětlení

Design svítidel je výrazným prem většiny interiérů. Při výběru těchto nepřehlédnutelných elementů musí architekt či designér dbát nejen na estetické kvality svítidla ladícího s celkovým stylem prostoru, ale také na funkčnost, snadnou údržbu a dodržení norem. Jak dosáhnout kombinace všech těchto parametrů? Inspirovat se můžete několika nápaditými novinkami ze světa interiérového osvětlení.

Bauerova vila

Citlivá rekonstrukce kubistické Bauerovy vily

Osudy lidí a jejich domovů jsou propojeny. Když si velkostatkář Antonín Bauer nechal v roce 1912 postavit na svou dobu odvážně koncipovaný dům, jeho rodině i rozlehlému gruntu se dařilo. Během druhé světové války byla vila zabavena a celá rodina skončila v Osvětimi. Dům se z dlouhého „spánku“ probudil až po více než šedesáti letech díky rozsáhlé rekonstrukci.

Apartmán Sant Antoni 8

Byt pro svobodného pána

Tmavý byt s členitou dispozicí ve čtvrti Sant Antoni v Barceloně se mladý svobodný muž rozhodl přeměnit na soudobé moderní komfortní bydlení, které by splňovalo jeho požaday. Je nadšeným sportovcem s vášní pro design, v interiéru proto měly být obě tyto záliby spojeny v harmonický celek.

Glamour interiér

Interiér v glamour stylu: luxus, který si můžete dovolit

Jestliže jste vždycky tajně obdivovali honosná sídla amerických hvězd a srdce vám poskočí už při pouhém pohledu na křišťálový lustr, pak jste tu dnes správně. Představíme vám totiž interiér v glamour stylu, který uchvátí každého milovníka elegance, půvabu i luxusu. Díky našim tipům si jej osvojíte a konečně zjistíte, jak se doma cítí herci z Hollywoodu.

Bosco Verticale, Milán, 2014 (Stefano Boeri)

Rostliny v architektuře

Monstery a fíkusy v našich interiérech dřímaly prakticky odjakživa. Ještě donedávna jsme si babiččiných pokojovek moc nevšímali, nyní to však vypadá, že se rozmohla zelená mánie. Co stojí za nynějším comebackem pokojových rostlin do našich domovů a kanceláří? Jsou rostliny v interiéru pouze ový trend, nebo mají reálný vliv na chování člověka v těchto prostorech? A jak vůbec tyto tendence ovlivňují architekturu a interiérový design?

Výrazným estetickým prem je nosná konstrukce stavby

Dům pro hosty se speciální atmosférou

Tenhle dům vypadá na první pohled jako postavený z dětské stavebnice. A ani druhý nepřináší jiný dojem – fasáda střídá dřevěné sloupky s okny, interiér je laděn do příjemných pastelových odstínů – žluté židle u šedého stolu či modré kulaté prostírání na bílém stole. Hravý, lehce a vzdušně působící dům je z dílny artelieru Barna Architects.

V showroomu je prezentována práce Vladana Běhala i řady zahraničních designérů

Design v sýpce

Pražský Karlín se za posledních několik let proměnil z nevalně proslulého místa ve stylovou, kulturou pulzující čtvrť plnou hipsterských kaváren a obchodů s designovým zbožím. Pokud do Karlína zabloudíte, potkáte možná také showroom autorského nábytku Vladana Běhala.

rekonstrukce přízemního bytu Bratislava 6

Přízemí městského bytu má své výhody

České přísloví říká, že se tak dlouho chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. V případě ateliéru what architects platí, že tak dlouho dělali kvalitní architekturu, až si toho všimla mezinárodní porota a získali cenu CE ZA AR v kategorii „interiér“. Projektem, kterému bylo toto ocenění přiřknuto, byla rekonstrukce přízemního bytu v Bratislavě.

Celoskleněné dělící příčky Planibel Linea Azzura

Komplexní řešení vaší rekonstrukce

Sklo je fascinující materiál, který se jako moderní stavební prvek objevuje stále častěji v oblasti interiérového designu. Nespornou výhodou skla jsou jeho jedinečné vlastnosti: odolnost, funkčnost, design, snadná údržba a široké možnosti využití. Navíc sklo v různých aplikacích odpovídá všem bezpečnostním normám a je často využíváno ve složitějších aplikacích. S tím jsou spojené stále vyšší nároky architektů, projektantů a investorů na kvalitu montáže a především samotného výrobku.