Partneři sekce:

O hotelu, který má jedny z nejmodernějších technologii, kvalitní design a leží přímo v centru Prahy

Hotel Pytloun stojí v centru Prahy a prošel několika rekonstrukcemi. Zeptala jsem se jeho majitele Ing. Lukáše Pytlouna, který také obdivuje design a architekturu, jaká byla spolupráce s architektonickým studiem. V rozhovoru najdete i co vše zajímavého je na moderním hotelu Pytloun na Václavském náměstí a jak fungují jeho moderní technologie.

Dům v sukni

Dům v sukni

Co se stane, když nejpřednější módní dům požádá architekty o návrh nového obchodního domu v Miami? Je vůbec možné, aby tato dvě návrhářská ega našla stejnou řeč a kompromis? Fasáda domu v Miami prokázala, že pokud obě strany chtějí, může se i nemožné stát skutečností.

Rekonstrukce Hotelu Imperial

Rekonstrukce Hotelu Imperial

Hotel Imperial byl postaven v roce 1930 podle návrhu Pavla Zeha na zakázku hoteliéra a kavárníka Franze Fiedlera. Budova v konstruktivistickém duchu s pry art-deco byla v té době jednou z dominant města Liberce. V roce 1986 došlo k necitlivé rekonstrukci, od roku 2009 byl hotel uzavřen a rychle chátral. Nedávno proběhla další rekonstrukce hotelové budovy, tentokrát v o něco zdařilejším stylu.

Královská relaxace v hotelu Royal Savoy v Lausanne

Královská relaxace v hotelu Royal Savoy v Lausanne

V hotelu Royal Savoy v Lausanne se spojuje někdejší oslnivá Belle Époque s přepychovou současností. Na tradice bohatý luxusní hotel 1. listopadu oslavil po pětileté rekonstrukci i nové výstavbě své znovuotevření a navázal tak na někdejší slavná léta. Exkluzivní design a nejvyšší kvalita mají své zastoupení také v koupelnách, které jsou zařízeny koupacími vanami Kaldewei Duo Pool.

Hotel Puerta América - Dvanáct pater pokojů navrhovalo dvanáct různých architektů

Hotel Puerta América – Dvanáct pater pokojů navrhovalo dvanáct různých architektů

Většina současných hotelů by se dala charakterizovat jako neustále se opakující anonymní hotelové buňky, nalepené na sterilní koridory. Jejich cílem je na co nejmenší ploše ubytovat co největší počet hostů, ale zároveň jim poskytnout iluzi exkluzivity a jedinečného přístupu ke každému z nich. Jiné je to ovšem u hotelu Puerta América v Madridu, kde každé podlaží či část stavby navrhoval jiný autor, tak aby hotel maximálně vyhověl usu každého návštěvníka.

Veřejné stavby nemají ustláno na růžích

Veřejné stavby nemají ustláno na růžích

Stavby pro veřejnost či veřejně prospěšné stavby – není to totéž, i když mají oba pojmy mnoho společného. Mimo jiné to, že rozkvět a provedení takových staveb ukazuje na hospodářskou i kulturní vyspělost té veřejnosti, v jejíž prospěch vznikají. A samozřejmě i na vyspělost reprezentantů této veřejnosti, tedy politické vedení státu.

Ostrov Bali: Moderně tradiční architektura

Ostrov Bali: Moderně tradiční architektura

Nejasná hranice mezi dílem člověka a přírody je jedním z nejcharakterističtějších rysů ostrova Bali. Krajině dominují prastaré terasy rýžových polí a zavlažovací kanály. Přestože jsou pole umělá, vypadají přirozeně. Jako by je stvořil sám ostrov. Stejná estetická krása, jakou vidíme v balijské krajině, se odráží také v místní tradiční i moderní architektuře.