Flexhouse, Meilen

Flexhouse u Curyšského jezera

Loď na mělčině plná dynamiky. Dojem prostoru, který do sebe vtahuje okolní přírodu. Přirozenost v harmonii s futuristickými formami. Flexhouse u Curyšského jezera fascinuje svými protiklady. Je jako hnízdo, do kterého má člověk chuť se schoulit. A přitom nic není ponecháno náhodě.

Majitel chtěl dům pevný prostorný bezúdržbový.

Betónová vila

Na okraji Nového Jičína zakoupil soukromý investor mírně se svažující parcelu s cílem postavit zde dům pro svou rodinu. Dům s velkou garáží a dílnou, dům hmotově čistý a jednoduchý, prostorově velkorysý, poskytující dostatečné soukromí, realizovatelný v maximální možné míře svépomocí.

Pleskotův betonový dům

Pleskotův betonový dům

Již více než sedmdesát let stabilizovaná zástavba nad Podolskou vodárnou je složena z malých obytných bloků, činžovních vil i velkých rodinných domů. Poměrně krátkou ulici Procházkovu tvoří rodinné domy, na kterých vyniká jednotné architektonické tvarosloví.

Bunkr z vulkanického betonu

Bunkr z vulkanického betonu

Krajinou San Rafael Valley procházeli první domorodí zemědělci, lovci i sběrači, později pak dobyvatelé a misionáři, horníci i kovbojové. Krajina pravého Divokého západu. Casa Caldera vyrostla v historickém, sociálním, geologickém i klimatickém kontextu s místním krajem.

Vila zanořená do pískových dun

Vila zanořená do pískových dun

V lokalitě Wassenaar v Nizozemsku vyrostla pozoruhodná vila téměř zanořená do pískových dun. Navrhl ji architekt Ronald Knappers z VVKH Architecten v Leidenu. Výchozím bodem byla jednoduchost, prostornost, světlo a soulad s okolní přírodou. Betonový skelet je obložen černým opalovaným dřevem a strohou architekturu doplňuje jednoduchý a precizní design interiéru od studia same-d, který kombinuje přírodní materiály. Celkový dojem pak umocňuje zahrada navržená studiem West 8.

Beton v architektuře: Betonové bydlení

Beton v architektuře: Betonové bydlení

Na mírně svažitém pozemku na okraji obce Otvovice je usazen stroze tvarovaný rodinný dům. Stavba stojí téměř osamocena, přestože pozemek navazuje na souvislou zástavbu obce kopírující údolí Zákolanského potoka. Záměrem majitele bylo umístit na pozemek kromě rodinného domu a zahrady také koňské stáje a jízdárnu.

Haus am Moor: Dům v mokřadu

Haus am Moor: Dům v mokřadu

Jak již samotný název napovídá, nenajdeme tento dřevěný dům nikde jinde než v místě mokřadů a v obklopení blízké přírody Vorarlberska, kousek od tržního města Krumbach, v Rakousku. Náleží k těm příkladům staveb, kterým věnujeme obdiv pro svou souhru s okolím na základě zvolené jednoduchosti, skrývající v sobě však nápaditost.

Archa nad rozkvetlou loukou

Archa nad rozkvetlou loukou

Když se řekne archa, automaticky nám na mysli vytane Noemova. Archa, kterou vám chceme představit, ale nenáleží biblické osobě, nýbrž architektu Robertu Koniecznemu ze studia KWK Promes. Po tvorbě pro rozličné klienty se totiž rozhodl postavit si vlastní dům, do kterého by promítl všechny své sny.

Betonový dům ve Slovinsku jako skály vyrůstající z krajiny

Betonový dům ve Slovinsku jako skály vyrůstající z krajiny

Dům ve slovinské obci Golo nedaleko Lublaně navržený architekty ze studia Arhitektura Krušec tvoří tři betonové bloky jako skály vyrůstající z luk a svahů nádherné krajiny s výhledem na Alpy.  Architekti se snažili co nejméně zasahovat do okolní přírody a využít maximálně potenciálu zeměpisné polohy s úchvatnými pohledy na svahy hor a údolí.  Barva fasády souzní s barvou okolních hornin a tento betonový objekt je tak přirozenou součástí krajiny. 

Dům odráží vášeň klienta pro design

Dům odráží vášeň klienta pro design

Historický mýtný dům Het Tolhuis ve městě Zaltbommel v Holandsku byl rozšířen o novou moderní část konstruovanou převážně z monolitického betonu. Vznikla tak originální vila, která poskytuje svým obyvatelům nejen dostatek místa, ale i pocit sounáležitosti s přírodou v centru města. Projekt je příkladem zdařilého spojení moderní architektury s tradiční stavbou z roku 1836.

Vila Haus 36 ve Stuttgartu: celá z ultralehkého izolačního betonu

Vila Haus 36 ve Stuttgartu: celá z ultralehkého izolačního betonu

V německém Stuttgartu vyrostl dům, který je výjimečný nejen svojí originální architekturou. Jako obrovský kamenný krystal je zasazen ve stráni nad městem a poskytuje svým obyvatelům nádherný výhled, dostatek soukromí a příjemné klima.  Podle návrhu architekta Matthiase Bauera a jeho studia MBA/S byl celý, od sklepa až po střechu, postaven z monolitického ultralehkého izolačního betonu.

Použití barevných betonů na stavbě domu

Použití barevných betonů na stavbě domu

Brněnská vila architekta Petra Skrušného působí dojmem, jako by stála na některé z exotických pláží jiskřících bílým pískem a oblévaných azurově modrou vodou. Vizi architekta o hře světla a exkluzivním vzhledu zde naplnil speciální architektonický beton v zářivě bílém odstínu. Ten podle speciální receptury na míru dodala jedna z betonáren skupiny Českomoravský beton.