Partneři sekce:

Elektronický katalog BIM pro CETRIS desky

Elektronický katalog BIM pro CETRIS desky

Využití elektronických katalogů při projektování staveb se pomalu ale jistě v současné době stává nezbytností.

Výrobce desek  CETRIS proto  připravil kompletní sortiment svých výrobků zpracovaný do podoby elektronického katalogu 3D prů s naprogramovanými parametry a funkcemi. Elektronická knihovna konstrukcí pro BIM představuje digitální podobu technického katalogu CETRIS Podklady pro projektování a realizaci staveb. Díky její implementaci do prostředí CAD systémů – programů ArchiCADu nebo REVITu odpadá architektům a projektantům složité vyhledávání při použití konstrukcí s cementotřískovými deskami CETRIS. Tato knihovna tak umožňuje velmi efektivní využití v projektu použitých prů a velmi usnadní práci při tvorbě přesných výkazů.

Elektronický katalog CETRIS je doplněk pro ArchiCAD a REVIT a pro jeho použití je třeba stáhnout a spustit instalátor který dá uživateli na výběr, pro které verze příslušného CAD programu chce tento doplněk používat. Po nainstalování lze nástroj nalézt v menu pod „DEKSOFT“. Cementotřískové desky CETRIS® nachází uplatnění ale nejen při opláštění montovaných staveb, desky mají i další mnohá využití. Proto doplněk nabízí několik variant použití tohoto materiálu, který šetří čas i peníze uživatelům.

BIM doplněk výrazně usnadňuje vytvoření sendvičové konstrukce z desek CETRIS® pro stěny, podlahy, podhledy, požární konstrukce a fasádní opláštění. Pro výběr, jakou konstrukci uživatel potřebuje použít, slouží několik filtrů, kde lze zvolit parametry požadované konstrukce – například požární odolnost, tloušťka konstrukce, akustické vlastnosti, tepelný odpor, maximální hmotnost nebo maximální výška.

Doplněk je kompatibilní s programy REVIT 2017, 2018, 2019 a ArchiCAD 19, 20, 21 pro Windows. K dispozici je česká verze, na podzim bude spuštěna i anglická verze a varianta BIM doplňku pro operační systém macOS pro program ArchiCAD. Výhodou je automatická aktualizace všech dat on-line. BIM doplněk je provázán s nástroji pro rozpočtování, umožňuje vložení skladeb a materiálů bez obchodních názvů pro projekty veřejných zakázek. Ke stažení je doplněk k dispozici na webových stránkách výrobce cementotřískových desek .

ZDROJ: PR článek společnosti CIDEM Hranice, a.s.

Komentáře