asb-portal.cz - Pomůžeme vám opravit byt a to nejen

Stavebnictví

Partneři kategorie

Další články ze sekce Stavebnictví

Hliníkové obklady Premium – designově dokonalá fasáda

27.02.2018
Společnost Inoutic uvádí na trh hliníkové fasádní obklady Premium s integrovaným systémem odvětrávání, které jsou vhodné nejen pro moderní novostavby, ale díky své barevné variabilitě i pro rekonstrukce starších objektů se zateplenou i nezateplenou fasádou.

Bezpečnost jako klíčové kritérium při výběru plastových oken

15.02.2018
Až v 80 % případů vstupují pachatelé do rodinných domů okny, posuvnými systémy a vedlejšími, nejčastěji balkonovými, dveřmi. Na hlavní vchodové dveře přitom dle statistik připadá přibližně pouhých 10 % vniknutí. Jedním z důležitých kritérií, kterými je třeba se při výběru oken do ...

Vrtulníky ve stavebním průmyslu bývalého Československa

08.02.2018
Po skončení druhé světové války vstupuje do civilního leteckého provozu další druh letadla – vrtulník [1]. Díky svým vlastnostem představuje pro mnohá odvětví průmyslu nenahraditelný dopravní prostředek. Možnost kolmého startu a přistání bez závislosti na dlouhých vzletových ...

Vytvoření nosného podkladu pod obklad a dlažbu nenasákavou tepelněizolační deskou

06.02.2018
Jako náhradu za běžné zdivo nebo sádrokarton je možné pro vytvoření vnitřních dělicích stavebních konstrukcí v prostorách s trvalým zatížením vodou použít oboustranně povrchově upravenou desku z extrudovaného polystyrenu, která je vyztužena sklotextilní mřížkou a pokryta ...

Akademie zateplování 2018

02.02.2018
Také v tomto roce otevírá společnost Knauf Insulation prostor každému, kdo chce rozvíjet své znalosti v oblasti zateplování. V rámci série odborných přednášek a webinářů Akademie zateplování se zkušení experti pustí do nejožehavějších současných témat. Setkat se s nimi můžete během dvou ...

Podlaha z anhydritového potěru

30.01.2018
Předností anhydritového potěru je, mimo jiné, možnost snížení podlahové vrstvy až na 3 cm nad rozvody podlahového topení (u typu ANHYMENT AE 30), takže pak dochází k rychlejšímu průchodu tepla konstrukcí. Příjemná je i rychlost realizace, za jeden den je možné nalít plochu až ...

Stavební materiály neopisují křiu stavební výroby

19.01.2018
Problémy stavebnictví zpravidla společně se stavebními společnostmi řeší projektanti a architekti. Méně často dodavatelské firmy a výrobci stavebních materiálů.

Rychlá a efektivní výroba izolačních skel

16.01.2018
Při současném trendu stále účinnějšího zateplování domů, stejně jako při růstu výstavby pasivních domů, stále více záleží na řešení mnoha stavebních detailů.

Elektronické aplikace pomáhají usnadnit stavební proces

15.01.2018
Rychlejší tempo výstavby si žádá nejen větší nasazení přímo v rámci realizace, ale také moderní přístup a efektivní nástroje. Na staveniště tak stále více proniká elektronika – a to nejen jako podpůrný administrativní prvek, ale také v rámci plánování projektů i samotné výstavby.

Protipožární aspekt zateplení fasád

09.01.2018
Požární bezpečnost patří mezi základní technické požaday na stavby. Obyvatelé novostaveb i rekonstruovaných objektů očekávají, že ve svých domovech budou v bezpečí.

Založení zateplovacího systému s protipožárními parametry

09.01.2018
Oblast, kde je tepelný izolant založen, je potenciálně místem, kudy může do tepelněizolační vrstvy vstoupit požár. Zakládací sada od společnosti HPI-CZ představuje systém založení ETICS z pěnového polystyrenu nad terénem se zvýšenou požární odolností.

Veletrh DŘEVOSTAVBY 2018 a mladí tesaři z celé republiky naživo

09.01.2018
Veletrh DŘEVOSTAVBY má za sebou již dvanáct úspěšných ročníků, a každý z nich vždy přinesl řadu zajímavých a atraktivních novinek, jako např. nejvyšší čtyřpodlažní dřevostavbu v ČR v poměru 1:1 na posledním ročníku.

Bílý beton

29.12.2017
Vizi architekta Petra Skrušného, který navrhl svůj vlastní, velkoryse pojatý dům v Brně, naplnil speciální beton v zářivě bílém odstínu. Ten byl vyroben na míru, podle speciální receptury.

Izolační a zesilující podložka pro vytvoření zabudované hydroizolace

20.12.2017
Pro vytvoření hydroizolační vrstvy pod keramické obklady a dlažbu, obkladové desky nebo dlažbu z přírodního kamene v sprchových koutech, koupelnách, závodních kuchyních či na balkonech a domovních terasách je možno použít různé systémy. Jedním z nich je zabudování ...

Dřevostavba na větrném kopci

18.12.2017
Postavit si dřevostavbu na kopci s sebou nese mnoho předností – nevyplaví ji voda, je z ní daleký rozhled, nelze ji přehlédnout. A když je dobře postavena, nesfoukne ji vítr. A to ani v případě, že je kopec, na němž dům stojí, větrný. Ať skutečně, nebo jen podle jména.

Rozdíl v kotvení ETICS s expandovaným polystyrenem a minerální vatou

13.12.2017
Od zateplovacího systému, ať už s izolantem z EPS (expandovaný polystyren), nebo MW (minerální vata), se požaduje dlouhodobá spolehlivost a funkčnost srovnatelná s životností samotné stavby. 

Pleskotův betonový dům

12.12.2017
Již více než sedmdesát let stabilizovaná zástavba nad Podolskou vodárnou je složena z malých obytných bloků, činžovních vil i velkých rodinných domů. Poměrně krátkou ulici Procházkovu tvoří rodinné domy, na kterých vyniká jednotné architektonické tvarosloví.

REHAU OKNA – SVĚT BAREV BEZ HRANIC

11.12.2017
I u oken, dveří a HS portálů hrají roli módní trendy. Majitelé nemovitostí očekávají od oken a dveří kromě funkčnosti také vzhled, který bude na exteriérové i interiérové straně perfektně ladit s jejich domem.

Pozvánka na Wienerberger fórum 2018

08.12.2017
Vážená paní, vážený pane. Jménem společností Wienerberger a Tondach si Vás dovolujeme pozvat na již 8. ročník konferencí pro stavební profesionály Wienerberger fórum 2018.

Samozhutnitelný beton na vodní elektrárně v Brandýse

08.12.2017
Unikátní stavba malé vodní elektrárny v Brandýse prochází rekonstrukcí, která si vyžaduje speciální beton bez nutnosti vibrování a se snadnou čerpatelností. Beton musí mít navíc zvýšenou odolnost vůči mrazu a mrazovým cyklům.

Další z Jaga Media

Ukraine PCT

www.t-marka.ua

www.profvest.com

узнать больше www.profvest.com