asb-portal.cz - Pomůžeme vám opravit byt a to nejen
Partneři kategorie

Freedomky - bydlení pro singles, startovací dům nebo chata

26.01.2018

Tento domek je jedním z mnoha vyrobených Freedomků. Zvláštností  zlínského domku je to, že jeho interiérové obložení tvoří biodesky, ze kterých je také vyrobený nábytek. Projděme se i na jeho příkladu a fotografiích tímto zajímavým typem domku.

Koncept tvoří moduly o velikosti 7 x 4 m anebo 11,5 x 4 m, které lze k sobě anebo na sebe skládat. Freedomek má tedy potenciál rostoucího domu. Ke stavbě Freedomku potřebujeme stavební povolení nebo ohlášení stavby. Freedomek je možné užívat trvale k celoročnímu bydlení. Vhodný je ale třeba jako domek pro návštěvy nebo chata.

Základy a přípojky

Domek nám přivezou na místo, které je předem zapotřebí upravit. Před osazením Freedomku je nezbytné srovnat terén, provést skrýu ornice a připravit podsyp – tedy podkladové lože z oblázků nebo jiného kameniva. Vhodné je také položení speciální fólie zamezující prorůstání plevele.


Po příjezdu je Freedomek na místo uložen během několika málo hodin a montážní specialista Freedomků propojí po dodání domku přípojky s vnitřními rozvody domku.
Základy pro domek si firma připraví. V případě jednoho modulu je tvoří osm dvoumetrových zemních vrutů, kterými se domek na pozemek kotví. Pokud bude dům složený z více modulů, jsou vhodnější základové pasy; na ně se jednotlivé moduly uloží.

Skladba stěn a střecha

Stěna je difuzně otevřená, izolovaná dřevovláknitou tepelnou izolací a opláštěná deskami Fermacell. Hodnota tepelného prostupu stěny je 0,28 W/m2.K. Pro náročnější podmínky, například v horách, lze dům provést i s rozšířenou tepelnou izolací, kde hodnota U je 0,28 W/m2.K. Nosná konstrukce je dřevěná.


Výrobce nabízí více variant dřevěných fasád v několika barevných provedeních, které jsou ze severského dřeva, které dobře odolává nepříznivému počasí.

Vytápění a vybavení

Freedomky se vytápějí pomocí elektrických přímotopů nebo sálavých infrapanelů, které nabízejí efektivnější využití obytného prostoru. Umísťují se na strop nebo stěny. Freedomek se v základní variantě dodává s kompletně vybavenou koupelnu s toaletou, podlahou podle výběru klienta, osvětlením, vytápěním, s osazenými zásuami a vypínači. Součástí jsou interiérové i vstupní dveře (posuvný HS portál ze dřeva) a dřevěná euro okna. Stačí se tedy jen nastěhovat.

Výrobce vyvinul vlastní řadu nábytku (vždy na míru do každého modulu), takže celý interiér je efektivně a maximálně úsporně využitý. Na snímcích je nábytek vyrobený z biodesek.

Součástí Freedomku může být i kůlna o rozměru 4 x 1,5 m, která určitě zaujme každého kutila nebo zahradnici.

Praktické jsou detaily jako venkovní svítidlo a elektrická zásua na fasádě k práci před domem, vodovodní a požární čidlo.

Základní technická specifikace Freedomku

Alena Gembalová
Foto: Freedomky

Komentáře

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.
čermák
Dobrý den, prosím adresu na zhotovitele. Děkuji
Odpovědět | 06.02.2018, 08:39
red.
www.freedomky.cz/
Odpovědět | 15.02.2018, 13:12
Ivana Macháčková
Dobrý den, jaká je cena Freedomku o velikosti 4kk přízemního?
Odpovědět | 13.11.2016, 20:16
red.
Freedomek stojí základní modul 1.139.000,-Kč bez DPH. A jsou dvě sazby DPH - dům ke stálému bydlení má 15%, k rekreaci 21%.
Odpovědět | 09.03.2016, 13:32
Palkovič
Cena zakladnehofredomku?
Odpovědět | 09.03.2016, 13:28

Další z Jaga Media

https://alfaakb.com

https://seotexts.com

sovaro coolers