Partneři sekce:

V čem se odesílá stavební materiál?

V čem se odesílá stavební materiál?

Nakupování přes internet je mezi lidmi čím dál oblíbenější. Šetří totiž spoustu času, navíc si můžete snadno objednat i zboží, které nikde ve vašem okolí nemají. Oblast stavebnictví je však v objednávání online poněkud specifická. Komplikovanější je nejen výběr, ale rovněž odeslání produktů.

Mnohé stavebniny svůj e-shop mají, nabídka v nich ovšem bývá omezená. Ostatně málokdo by si troufl vybrat online třeba střechu. Přes internet se prodávají spíš doplňky a drobnější výrobky, jako jsou různá lepidla, fólie apod. Na ty pak při odeslání stačí obyčejná .

Vlastním autem se vozí velké zboží

Střešní tašky a cihly. To jsou typické příklady produktů, které většina stavebnin dodává s dopravou zdarma. K zákazníkům je vozí vlastním autem naskládané na paletách, zpravidla je dokážou i složit. Vlastní auto se ovšem nevyplatí, pokud má zákazník zájem o nějaké menší věci. V takovém případě přichází na řadu přepravní společnosti či pošta. Každé stavebniny to mají nastavené jinak a mnohde vám pošlou i to, co by jinde odeslat odmítli, jelikož by hrozilo velké riziko poškození.

Při dobrém zabalení se většinou nic nestane

Možná sami víte, že pošta a pracovníci přepravních společností s balíky kolikrát nezacházejí příliš přívětivě, přestože je na nich s nápisem „křehké“. Pokud se ovšem věc uvnitř dobře zabalí, šance poškození je malá.

Každá firma, která má svůj e-shop, stavebniny nevyjímaje, by měla disponovat patřičným obalovým a výplňovým materiálem. Nejlépe poslouží či vzduchové polštářky. Méně profesionálně pak vypadá zabalení do novin.

Ostatně drobnosti, jako jsou třeba šroubky, lze poslat jen pomocí bublinkové . Nutno podotknout, že lidé si většinou pro takové zboží raději zajedou do stavebnin, než aby si jej objednávali a platili poštovné. Přesto i mezi stavebninami roste počet těch, kteří mají svůj e-shop. Takový je prostě trend moderní doby.

ZDROJ: PR článek společnosti Komplexmat s.r.o.