asb-portal.cz - Pomůžeme vám opravit byt a to nejen

Rekonstrukce plaveckého bazénu v bratislavské SPŠ

12.10.2018

Studenti střední průmyslové školy v bratislavské městské části Ružinov mohou opět využívat plavecký bazén v budově své školy. Ten díky nedávné rekonstrukci po 15 letech obnovil provoz. Rozsáhlá přestavba znamenala výměnu stavebních konstrukcí i technické infrastruktury. Finální vzhled bazénové hale dodaly speciální keramické obklady série POOL, značky RAKO OBJECT.

Plavecký bazén se v budově bratislavské Střední průmyslové školy stavební a geodetické dlouhodobě nevyužíval, technologie mezitím zastaraly, topení přestalo fungovat. Pro znovuotevření tak byla nutná kompletní rekonstrukce, která zahrnovala nejen výměnu podlah, příček či otvorových výplní, ale i výměnu technické infrastruktury. Bylo nutné realizovat nové elektroinstalace, vyměnit vzduchotechniku i bazénovou technologii. V rámci úprav došlo i na rekonstrukci šaten, sprch a sociálních zařízení.

Na finálním vzhledu bazénové haly a přilehlých prostor se podílela značka RAKO, která dodala přibližně 1400 m2 keramických obkladů značky RAKO OBJECT (série ColorTWO a Pool) a RAKO HOME (série Cemento). Kromě plošných keramických prů se uplatnily i speciální keramické tvaroy, celkem asi 3000 ks.

Rekonstrukce bazénu v bratislavské spš: čísla drah vyřezal z dlaždic rako vodní paprsek foto - Bazen-Bratislava-11-polovicni

Barevná harmonie i bezpečnost

V hale s bazénem ladí praktické a esteticky působivé barvy, jako je světle šedá a bílá, s barvami typickými pro bazény, světle modrou a tmavě modrou. Keramická bazénová vana byla realizována z materiálů RAKO OBJECT, konkrétně světle modrých dlaždic sérií ColorTwo a Pool. Série ColorTwo se opakuje také na sloupech u bazénu. Stěny bazénové haly pokryly keramické obkládačky ColorOne formátu 20 x 40 cm v bílém odstínu, který zpestřuje tmavě modrá. U vstupu k sociálním zařízením pro ženy nahrazuje tmavě modrou červená barva, což ulehčuje orientaci návštěvníků.

Bezpečnost zajišťují oblé hrany sloupů i schodů, konkrétně venkovní průběžná hrana, tvaroa ze série ColorTwo. Uklouznutí v nejbližším okolí bazénu předchází světle modré dlaždice formátu 10 x 10 cm ze série Pool s reliéfním povrchem a protiskluzností pro bosou nohu typu C. Stejný typ dlaždic se v bílém odstínu uplatnil na horní části skokanských bloků.

Rekonstrukce bazénu v bratislavské spš: čísla drah vyřezal z dlaždic rako vodní paprsek foto - Bazen-Bratislava-07-polovicni

Paprsek vyřeže i drobné detaily

Označení drah zajišťují číslice umístěné na čelních stranách bazénu. Ty byly pro tuto realizaci vyřezány na míru vodním paprskem v závodě Horní Bříza. Technologie řezání vodním paprskem je využívána především pro úpravy formátů katalogového sortimentu keramických obkladů RAKO. V posledních letech je ale stále častěji poptáváno speciální vyřezávání vodním paprskem dle požadaů zákazníka. Technologie umožňuje vyřezat jakýkoliv tvar z materiálů RAKO všech formátů, včetně opravdu drobných detailů.

S modrými tóny v bazénu a jeho nejbližším okolí harmonizuje světle šedá podlaha ze série Cemento. Plochy z dlaždic formátu 60 x 60 cm osvěžila na okrajích schodů mozaika v tmavším odstínu ze stejné série. Série Cemento se uplatnila také na podlahách toalet, sprch a šaten. Na stěnách sprch ji doplnily obkládačky ColorOne, stejně jako v bazénové hale.

Rekonstrukce bazénu v bratislavské spš: čísla drah vyřezal z dlaždic rako vodní paprsek foto - Bazen-Bratislava-08-polovicni

Podrobnosti o projektu

Celkový objem: cca 1400 m2 keramických obkladů RAKO + 3000 ks tvarovek
Realizace keramických obkladů: od 11/2017
Dokončení rekonstrukce: květen 2018
Návrh finálního designu: Projektový tým RAKO, Martin Kureš
Návrh výrobkové skladby: Projektový tým RAKO, Ing. Ľudovít Bulla

Rekonstrukce bazénu v bratislavské spš: čísla drah vyřezal z dlaždic rako vodní paprsek foto - Bazen-Bratislava-03-polovicni

 

ZDROJ: PR článek společnosti LASSELSBERGER

Komentáře

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.

Další z Jaga Media