Partneři sekce:
Komínový systém Permeter Smooth Air

Komínové trendy 2018 se nesou na vlně efektivity a energetických úspor

Nárůst výstavby v nízkoenergetickém a pasivním standardu klade velké nároky na utěsnění obálky domu. Jakýkoliv zásah do kompatibility domu je tak nežádoucí. Případně jsou kladeny velké nároky na technický standard částí domu, které prochází obálkou domu. Jak se s touto skutečností vypořádali výrobci komínových systémů u nás?

Krov

Krovy: jaké nebezpečí jim hrozí a jak je chránit?

Kvalitní střecha chrání každý objekt před povětrnostními vlivy a brání úniku akumulovaného tepla. Tvar střechy je zpravidla závislý na fantazii architekta a přání investora. Každá střecha se však skládá z konstrukce a tepelné izolace (plochá střecha a střecha, pod kterou bude podkrovní byt, obsahuje i hydroizolaci) a ochrana konstrukce má svá jasná pravidla.

Flexhouse, Meilen

Flexhouse u Curyšského jezera

Loď na mělčině plná dynamiky. Dojem prostoru, který do sebe vtahuje okolní přírodu. Přirozenost v harmonii s futuristickými formami. Flexhouse u Curyšského jezera fascinuje svými protiklady. Je jako hnízdo, do kterého má člověk chuť se schoulit. A přitom nic není ponecháno náhodě.

Plochá střecha – jak se to nedělá aneb čeho se vyvarovat

Izolatéři plochých střech zdaleka ne vždy pracují v ideálních podmínkách, nelze proto generalizovat a říci, že chyby, které se na střechách vyskytnou, jsou důsledkem nepozornosti, nedůslednosti nebo nekvalitní práce. Existují však objekty, které mezi ostatními značně vyčnívají – jedním takovým je novostavba rodinného domu v Radějovicích. Bez nadsázky lze říci, že tento objekt se počtem hrubých chyb, které se vyskytly při realizaci ploché střechy, vymyká běžné praxi. Jaké chyby to byly, jak je opravit a jak jim předcházet?

Střechy na klíč

Střecha na klíč vás zbaví starostí

Budování nového domova je příjemný, avšak velmi náročný proces, při němž člověk uvítá jakékoliv vylepšení, které z jeho ramen sejme tíhu povinností. Proto jsou v současnosti tak populární tzv. střechy na klíč, kdy se veškerých úkonů spojených se stavbou střechy ujme jediná firma a zhotoví komplexní dílo. Vaší jedinou úlohou je konzultace při vytváření projektu a smluvních podmínek.

BRAMAC představuje další technologickou inovaci AERLOX

BRAMAC představuje další technologickou inovaci AERLOX

BRAMAC, lídr na trhu střešních systémů, uvádí na trh novou betonovou tašku Classic AERLOX. Díky kombinaci optimalizovaného designu a upravené výrobní receptury se tento model střešní tašky vyznačuje o 30 % procent nižší hmotností než srovnatelné modely. AERLOX představuje skvělou technologickou inovaci, která obohatí domácí nabídku se střešními krytinami.