Partneři sekce:
Krbové kamna 2

Podle čeho vybrat ta správná krbová kamna

Uvažujete o živějším způsobu vytápění, než je klasické topení? Krbová kamna jsou skvělou možností, jak interiér vytopit a zároveň získat příjemnou atmosféru, která vám v zimě připraví ideální prostředí k příjemnému odpočinku. Podle čeho vybrat ta správná?

Fenix TK srpen 2018 foto4 1

Ohlédnutí za tiskovou konferencí Fenix Group v Praze

Tisková konference společnosti Fenix Group a.s. se uskutečnila ve čtvrtek 30. srpna v Praze a za vedení tohoto významného výrobce elektrických topných systémů se jí zúčastnil ing. Cyril Svozil, majitel a zakladatel firmy, jeho syn ing. Cyril Svozil jr., ing. Kateřina Jezerská, ředitelka obchodní společnosti Fenix Trading s.r.o, z Jeseníku a Miroslav Petr, vedoucí tuzemského obchodu Fenix Trading.

AQUAPANEL - nový design do vaší koupelny

AQUAPANEL – nový design do vaší koupelny

Podzimní novinkou ve výrobním portfoliu společnosti KORADO je pro letošní rok designové otopné těleso KORATHERM AQUAPANEL. Moderní a jednoduchý vzhled tohoto designového radiátoru přesvědčí každého, že při výběru vhodného tělesa do koupelny není potřeba zůstávat jen u klasických „žebříků“ jako doposud. Rovné, geometricky přesně uspořádané profily tohoto tělesa působí luxusním a neokoukaným dojmem.

Změna klimatu a IPCC scenáře z hlediska potřeby tepla a chladu

Změna klimatu a IPCC scenáře z hlediska potřeby tepla a chladu

Mezivládní panel pro změny klimatu (IPCC), vědecký mezivládní orgán založený v roce 1988 k vyhodnocování rizik změny klimatu, doposud publikoval během svého působení pět komplexních hodnotících zpráv, které shrnují nejnovější poznatky z klimatologie, a také hodnotí aspekty změny klimatu z hlediska vědeckého, technického a socio-ekonomického. IPCC také představil scénáře změny klimatu, které reflektují rozdílné způsoby ekonomického rozvoje naší planety. Hlavním cílem toho příspěu je zhodnotit výzvy způsobené globální změnou klimatu, představit cíle udržitelného rozvoje a zkoumat dopad IPPC scénářů na budovy z hlediska potřeby tepla a chladu.

Modernizace CZT Přeštice

Modernizace CZT Přeštice

Výběrové řízení města Přeštice již zná své vítěze. Řešení sází na stávající systém CZT, který za využití kondenzační techniky, kombinované výroby tepla, elektrické energie z obnovitelných zdrojů a práce tří kogeneračních jednotek a šesti kondenzačních kotlů vhodně modernizuje. Cílem prací je přitom nejen obnova systému, ale i zvýšení účinnosti jeho výroby a distribuce tepla.