Partneři sekce:

Přední světový výrobce FV střídačů v České republice a na Slovensku

Přední světový výrobce FV střídačů v České republice a na Slovensku

SMA Czech Republic s.r.o., dceřiná společnost koncernu SMA Solar Technology AG, působí na českém a slovenském trhu od roku 2009. “Založení česko-slovenské pobočky je v souladu s dlouhodobou strategií společnosti SMA,” vysvětluje David Řeháček, výkonný ředitel SMA Česká republika. “SMA Solar Technology je tradiční, v tom nejlepším slova smyslu konzervativní německá firma. Nemá ve zvyku zakládat a rušit svá zastoupení v té či oné zemi podle chvilkových investičních příležitostí. Slovensko má pro výrobu solární energie všechny předpoklady - podle mapy slunečního záření dokonce vyšší než některé srovnatelné země, např. Německo, Holandsko nebo Česká republika. Proto věříme, že se na Slovensku bude fotovoltaika dlouhodobě a významným způsobem podílet na výrobě energie z obnovitelných zdrojů. A my máme na Slovensku již třetím rokem zkušený tým,” dodává David Řeháček.

SMA vyrábí široké spektrum typů střídačů – má vhodné střídače pro jakýkoliv použitý typ fotovoltaických panelů a pro všechny výkony fotovoltaických systémů. Produktové portfolio střídačů SMA zahrnuje jak střídače pro FV systémy zapojené do rozvodné či distribuční sítě, tak střídače pro ostrovní systémy.

„Neexistuje FV systém, pro který bychom neměli vhodný střídač. Plánujete výstavbu velké elektrárny o velikosti několika MW nebo si chcete pořídit malou instalaci na střechu rodinného domku? Poradíme vám nejvýhodnější technické řešení, máme odborníky kteří vám pomohou s návrhem systému, máme partnery a distributory, kteří vám všechny komponenty spolehlivě dodají,“ vypočítává Ľubomír Šlauka, obchodně-technický manažer pro Slovensko.

Společnost SMA není na slovenském trhu žádným nováčkem. Za vše hovoří již cca 40 MW instalovaného výkonu na Slovensku. V České republice je instalováno dokonce několik set MW fotovoltaických elektráren řízených střídači SMA.

Všechny střídače SMA mají standardní záruku v délce 5-ti let, nicméně je možné záruku si i prodloužit. Tím si provozovatel systému zajistí nárok na bezplatnou opravu, resp. náhradní přístroj po celou dobu životnosti střídače.

„Jsme schopni dodat náhradní střídač zpravidla do 2 pracovních dnů od vznesení požadau na výměnu, protože v České republice udržujeme dobře zásobený servisní  sklad náhradních přístrojů,“ vysvětluje Ľubomír Šlauka.

 „Velké pro české a slovenské zákazníky představuje i  servisní linka SMA. Česky resp. slovensky mluvící kolegové zodpovídají nejen všeobecné dotazy ke střídačům, ale poradí i s využíváním softwaru SMA a v neposlední řadě dokáží dálkově analyzovat provoz a provést diagnostiku střídače v případě jakýchkoliv potíží.“

David Řeháček uzavírá: „Společnost SMA se nevěnuje ničemu jinému než vývoji a zdokonalování fotovoltaických střídačů. Již třetím rokem funguje česko-slovenský tým SMA. Disponujeme jedinečným technologickým know-how i znalostmi o místních trzích. Fotovoltaická elektrárna nepředstavuje malou investici, a přitom musí sloužit minimálně 20 let. Spolehněte se na partnera, který má již několik desetiletí zkušeností se solárními technologiemi. Tým SMA zde byl, je a nadále bude pro vás.“

Zdroj: SMA Czech Republic s.r.o.

0 Shares