Partneři sekce:

Bude zima, bude mráz

Bude zima, bude mráz

A právě proto byste měli mít klimatizaci. Že to nedává smysl? Ukážeme vám, že ano. Klimatizace totiž najdou uplatnění po celý rok.

Dokonce vám pomohou ušetřit peníze. Je to starý trik: když potřebujete chladit, musíte někde topit. A je jedno, jestli se jedná o lednici nebo klimatizaci. Vždy se nejprve musí vytvořit teplo. Toho lze využít i v zimě. Proč? Topit klimatizací je efektivnější, než topit čímkoliv jiným.

Pokud v zimě topíte pomocí klimatizace, bude vnější jednotka fungovat jako tepelné čerpadlo. Teplotu venkovního vzduchu tedy využijete k tomu, abyste si ohřáli domov – klimatizace dokáže „vysát“ z venku teplo a ohřívat interiér. A do jaké míry dokáže klimatizace topit? To záleží na parametrech vnější a vnitřní jednotky. Pro představu: vnější jednotka LG MU5M30.U40, vhodná pro domácnosti, má maximální výkon pro ohřev 12,1 kW. Skutečně odebraná elektrická energie pro topení je však jen 3,87 kW. Díky takto nízkému odběru není ani potřebný žádný zásah do elektroinstalace, vystačíte si s běžným rozvodem na 230 V a 25 A jističi.

Klimatizace = nárok na levnější elektřinu
To, že používáte klimatizaci LG k vytápění, má další výhodu: protože pro vytápění používáte tepelné čerpadlo, můžete využívat speciální sazbu elektřiny označovanou jako D56d. Tento tarif zaručuje výrazně výhodnější cenu elektřiny po dobu minimálně 22 hodin denně.

To, že klimatizace také chladí, je snad zbytečné říkat. Kromě toho tuto funkci využijete až za několik měsíců. Pokud ale potřebujete bleskově vychladit místnost, pak jistě využijete patentovanou technologii Jet Cool. Ta dokáže vychladit místnost na 18 °C během 30 minut. To je výhodné třeba v případě, že se vrátíte do přehřátého bytu a potřebujete jej rychle zchladit na příjemnou teplotu.

Krásná jako obrázek
Dříve klimatizace vypadaly jako nevzhledné bedny u stropu. To dnes už neplatí. V nabídce LG jsou velmi elegantní černé klimatizace CA12AWR a CC12AWR, ale také vnitřní klimatizační jednotky, které jako klimatizace rozhodně nevypadají. Třeba modely A09AWH a A09AW1.NF2 vypadají spíše jako obrazy – doslova. Přední část klimatizace totiž obsahuje rámeček pro obraz, takže si do něj můžete dát třeba hezkou fotografii.

–>–>