asb-portal.cz - Pomůžeme vám opravit byt a to nejen

Celosvětově první sanační systém na bázi suchého zipu

12.04.2018

Společnost REHAU prezentovala v letošním roce nový systém na bázi suchého zipu RAUTHERM SPEED renova.

Tento systém plošného vytápění, přímo určený na sanaci, má celkovou stavební výšku pouze 21mm a může být pokládán prakticky na každém povrchu. V důsledku perforace rohože se nivelační hmota pevně spojuje s podkladem. RAUTHERM SPEED renova byl jako první ucelený systém tohoto druhu, instalovaného na bázi suchého zipu bez použití nářadí, představen celosvětově v dubnu 2017.

REHAU doplnilo stávající systém RAUTHERM SPEED K o perforovanou rohož RAUHERM SPEED renova. Tato představuje společně s trubkou RAUTHERM SPEED 10mm první spojený systém na bázi technologie suchého zipu. Díky celkové stavební výšce 21mm a použitelnosti na různých stavebních podkladech je tento systém ideální pro rekonstrukce.

Speciální perforovaná rohož RAUTHERM SPEED  renova představuje společně s trubkou RAUTHERM SPEED 10mm první spojený systém na bázi technologie suchého zipu.

Speciální perforovaná rohož RAUTHERM SPEED renova představuje společně s trubkou RAUTHERM SPEED 10mm první spojený systém na bázi technologie suchého zipu.

Minimální stavební výška a vhodný pro téměř každý podklad

Aby se plošné vytápění RAUTHERM SPEED renova mohlo být použito v rekonstruovaných objektech, byla rohož RAUTHERM SPEED opatřena perforací. Díky spodní lepící ploše může být rohož RAUTHERM SPEED renova upevněna na téměř každý povrch, např. na stávající betonový potěr, keramickou dlažbu nebo dřevené podlahy.

V důsledku speciální perforace rohože se nivelační hmota pevně spojuje  s podkladem a již po 5 hodinách vytvrdne  a pochozí. Systém je koncipován tak, aby bylo zabráněno tvorbě bublin ve vyrovnávací hmotě. Tím, že rohože jsou pokládány bez překrytí, odpadá časově náročné vyrovnávání desek běžné pro ostatní podobné systémy.

Systém je ideální pro rekonstrukce, protože svou celkovou stavební výškou 21mm snižuje jen nepatrně světlost místnosti.

Díky celkové stavební výšce jenom 21 mm a použitelnosti na různých podkladech je tento systém ideální pro sanaci budov.

Díky celkové stavební výšce jenom 21 mm a použitelnosti na různých podkladech je tento systém ideální pro sanaci budov. 

K tomu přichází i další přednosti rohože RAUTHERM SPEED . Její rychlá pokládka, prováděná pouze jedním pracovníkem, je obzvlášť jednoduchá: vyskládat, nalepit, hotovo! Odpadá nutnost přelepovat spáry proti zatečení záliy. Také zbytková množství a odřezky bývají jednoduše zpracovávány.

Vedle velkého množství předností přesvědčuje RAUTHERM SPEED renova rovněž z hlediska logistiky. Díky rozměru desek odpovídajícím rozměru europalety jsou skladování a doprava snadné. Tím, že jejich objem je o 90% menší než u běžných systémových desek, zabere to mnohem méně prostoru při skladování a přepravě.

Systém RAUTHERM SPEED renova je dostupný i v České republice.

 

ZDROJ: PR článek společnosti REHAU

Komentáře

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.

Další z Jaga Media

https://np.com.ua

https://unc-mps.com.ua

У нашей организации интересный интернет-сайт , он описывает в статьях про https://tokyozakka.com.ua.