asb-portal.cz - Pomůžeme vám opravit byt a to nejen

Elektrické topné systémy firmy Fenix mají u nás i ve světě úspěch

20.02.2018

Obchodní skupina FENIX Group a.s. je na trhu už 27 let a od začátku jejího podnikání se jí daří. Páteř výrobního programu tvoří podlahové a stropní topné fólie ECOFILM, topné kabely, rohože a systémy protiúrazové ochrany ECOFLOOR, sálavé topné panely ECOSUN (vč. mramorových panelů MR a skleněných panelů GR pro reprezentativní místnosti) a přímotopné elektrické konvektory ECOFLEX. 

Za dobu své existence se firma stala nejen nejvýznamnějším tuzemským dodavatelem elektrických topných systémů, ale i výrazným exportérem s vývozem do 63 zemí světa. V Evropě je dnes FENIX největším evropským výrobcem elektrických sálavých topných systémů.

A že jsou dnes elektrické topné systémy „trendy“, svědčí i čísla za loňský rok. Tržby celé skupiny FENIX za rok 2017 dosáhly výše 1,440 mld. Kč a proti výsledkům roku 2016 se zvýšily o 12 %. Na rekordních výsledcích se i letos výrazně podílel český trh, který je z pohledu objemu tržeb v posledních letech jedničkou celé skupiny. Přesto je společnost FENIX Group nadále silně exportní firmou – své topné systémy exportuje do 63 zemí na 5 kontinentech. V sedmi zemích zaměstnává 323 zaměstnanců, z toho v České republice 178. Průměrná mzda tuzemských pracovníků je 34.301 Kč.

Nynější vývoj na trhu ČR v oblasti elektrických topných systémů kopíruje situaci v dalších evropských zemích. Trendem je masové užití elektrických systémů v energeticky úsporných domech. V těchto aplikacích je . Dlouhodobě roste také zájem o sálavé panely. Důvod je jasný - tepelná ztráta budov, a tedy i spotřeba energie, v posledních letech významně poklesla a v mnoha případech tak přestaly být rozhodující provozní náklady. Důležitějšími faktory se staly celková výše prvotní investice, snadná regulace, nízké náklady na údržbu a revize, životnost, spolehlivost systému a míra komfortu.

Holding Fenix má v současnosti své výrobní zázemí v šesti zemích – kromě České republiky také na Slovensku, ve Francii, Španělsku, ve Velké Británii, Norsku. Čerstvou novinkou je rozšíření o nového člena - společnost FENIX Deutschland GmbH se stala součástí skupiny v únoru 2018. Největší odbytiště pro FENIX představovala loni Česká republika, Francie, Velká Británie, Slovensko, Německo, Švédsko, Dánsko, Finsko, Rakousko a Španělsko.

Úspěšně proběhl v loňském roce přesun výroby vysokoteplotních sálavých panelů a montážní linky nízkoteplotních sálavých panelů v Jeseníku, který byl kvůli uspokojení vysoké poptáy naprostou prioritou. Pokračovalo i měření provozních parametrů , které funguje jako pilotní projekt pro ověření spolupráce střešní fotovoltaické elektrárny s domovními bateriemi a chytrou sítí. „Dvouleté testovací období skončí na podzim letošního roku, kdy také vydáme detailní závěrečnou hodnotící zpráva.“ uvedla ing. Kateřina Jezerská, ředitelka Fenix Trading.

„I v roce 2018 budeme pokračovat v investicích, které posílí naši výrobu, obchod i vývoj,“ říká ing. Cyril Svozil, majitel a předseda představenstva a dodává: „Tou první byla již dokončená akvizice německé společnosti Limmer Import-Export a vznik FENIX Deutschland GmbH, pokračovat budeme i v další automatizaci výroby v Jeseníku. V plánu je nákup pozemků a rozšíření nového výrobního závodu Fenix Slovensko a úspěšně pokračuje také pilotní projekt špičkovací stanice v závodě v Jeseníku, který realizujeme s naším start-upem AERS s.r.o. Zvažujeme také investice do výroby baterií, ale to je zatím jen ve fázi úvah.“

 

ZDROJ: PR článek společnosti FENIX

Komentáře

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.
Radim Koutňák
Firma existuje již 27 let a není jediným výrobcem těchto topných systémů. Tak by mě zajímalo, proč stále není s výrobci laminátových lamelových podlah doladěna možnost použití topných fólií pod tento typ nášlapné vrstvy podlahy. Pod jiný typ podlahy se topné fólie ani nedají použít, přesto výrobci laminátových podlah odmítají dát k použití topných fólií pod své podlahy souhlas, resp. od takového užití dávají ruce pryč.
Odpovědět | 21.02.2018, 22:20

Další z Jaga Media

www.instaforex.com

>nissan-ask.com.ua
http://nissan-ask.com.ua>nissan-ask.com.uanissan-ask.com.ua<>nissan-ask.com.uahttp://nissan-ask.com.ua>nissan-ask.com.uanissan-ask.com.uanissan-ask.com.uahttp://nissan-ask.com.ua>nissan-ask.com.uanissan-ask.com.ua<>nissan-ask.com.ua
http://nissan-ask.com.ua>nissan-ask.com.uanissan-ask.com.ua<
medicaments-24.net